Finał pełen emocji, Manchester z pucharem! (relacja)

Michał Szydlik

Manchester United pokonał Chelsea Londyn 1:1 (1:1), w rzutach karnych 6:5 w finale piłkarskiej Ligi Mistrzów w Moskwie.

Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga piłkarzy z Manchesteru. Gdyby Tevez wykorzystał dwa doskonałe podania swoich kolegów, to właściwie mogło być po meczu. Tak się jednak nie stało, a jedyną bramkę dla Czerwonych Diabłów strzelił Cristino Ronaldo. Portugalczyk otrzymał znakomite podanie po akcji dwójki - Paul Scholes i Wes Brown i strzałem głową pokonał Petra Cecha.

Chelsea grała nerwowo, ale paradoksalnie to ona pod koniec pierwszej części meczu, jak i w drugiej zaczęła dominować. W efekcie tuż przed przerwą Lampard wykorzystał fakt, że piłka odbiła się rykoszetem od dwóch piłkarzy, wbiegł w pole karne i strzelił tuż obok zaskoczonego Van der Sara.

Po zmianie stron The Blues mieli kolejne znakomite okazje do objęcia prowadzenia. Chociażby ta w 77. minucie, kiedy piłka po strzale Drogby trafiła w słupek.

W regulaminowym czasie gry wynik już nie uległ zmianie i konieczna była dogrywka. I znów bliżsi szczęścia byli piłkarze z Londynu, ale tym razem po uderzeniu Lamparda futbolówka trafiła w poprzeczkę. W końcowych minutach dodatkowego czasu gry czerwoną kartkę otrzymał Droga, który sprowokowany przez Vidicia, lekko spoliczkował rywala.

Dogrywka nie przyniosła rezultatu i o wszystkim przesądziły rzuty karne. Jedenastki dla Manchesteru nie strzelił Ronaldo i wydawało się, że Terry postawi kropkę nad i. Tymczasem kapitan Chelsea trafił w słupek i seria karnych trwała dalej. Do momentu, gdy do piłki podszedł Anelka. Strzał Francuza obronił Van der Sar i Manchester oszalał ze szczęścia, zdobywając swój trzeci tytuł w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Manchester United – Chelsea Londyn 1:1 (1:1) karne - 6:5
1:0 - C.Ronaldo 26'
1:1 - Lampard 45'

Sędzia: Lubos Michel (Słowacja).

Widzów: 69,5 tys.