Anglia: Polacy "coś" tam pograli

Bartosz Zimkowski

Trzech Polaków pojawiło się w sobotnie popołudnie na angielskich boiskach. Tomasz Cywka był tylko rezerwowym, a Paweł Abbott i Radosław Majewski zagrali od pierwszej minuty.

Najszybciej na murawie zameldował się tego dnia Tomasz Cywka, bowiem jego Derby County najwcześniej rozpoczęło mecz. Musiało jednak uznać wyższość Coventry City i uległo rywalowi 1:2. Młody Polak na boisku pojawił się w 72. minucie w specjalnej masce. Kilka dni temu doznał złamania kości policzkowej.

Od pierwszej do 62. minuty w meczu Reading - Nottingham Forest grał Radosław Majewski. Pojedynek zakończył się remisem 1:1, a barwach The Royals próżno było szukać Grzegorza Rasiaka, który przeniósł się na Cypr.

W League One pełne 90 minut dla Charltonu Athletic zaliczył Paweł Abbott. Polak z angielskim paszportem zagrał przeciwko swojemu byłemu klubowi - Oldham Athletic, a mecz zakończył się remisem 1:1.

W tej serii spotkań całe mecze na ławce rezerwowych przesiedzieli: Artur Krysiak (Exeter), Barotsz Fogler (Crewe) oraz Bartosz Białkowski (Southampton). Warto dodać, że wszyscy to bramkarze.