Super Lig: Drużyna Grosickiego zapewniła sobie utrzymanie, Polak pierwszy raz na ławce

Maciej Kmita

Sivasspor, którego barwy od stycznia tego roku reprezentuje Kamil Grosicki, na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu zapewnił sobie utrzymanie w tureckiej Super Lig. Zespół Polaka zachował ligowy byt, remisując w niedzielę z Ankaragucu 1:1.

"Grosik" po raz pierwszy, odkąd jest graczem Yigidos, znalazł się na ławce rezerwowych i wszedł na boisko dopiero w drugiej połowie. W 65. minucie meczu przy stanie 0:1 zastąpił Cinhana Yilmaza, a osiem minut później Sivasspor wyrównał za sprawą Sedata Bayraka.

Bilans Grosickiego w tureckiej ekstraklasie to 15 rozegranych spotkań, w których zdobył sześć bramek i zanotował dwie asysty. Po rundzie jesiennej Sivasspor miał na koncie 15 punktów i jedno "oczko" przewagi nad strefą spadkową. Po 15 kolejkach rundy rewanżowej Yigidos mają 34 punktów, co daje im dziewięciopunktową przewagę nad spadkowiczami, którymi w tym sezonie są Bucaspor, Konyaspor Mariusza Pawełka i Marcina Robaka oraz Kasimpasa Stambuł.

Sivasspor - Ankaragucu 1:1 (0:0)
0:1 - Sestak 61'
1:1 - Bayrak 73'
Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.