Serie A: Wpadka Juventusu, Milan ucieka (wideo)

Konrad Kostorz

Milan wygrał w 26. kolejce Serie A aż 4:0 z Palermo. Bianconeri byli zdecydowanie mniej skuteczni i tylko podzielili się punktami z Chievo. Juventus tym samym przedłużył serię ligowych meczów bez porażki do 25!

Juventus nie zagrał rewelacyjnego meczu, ale wydawało się, że poradzi sobie z ligowym średniakiem. Bramkę dla gospodarzy zdobył Paolo De Ceglie, który dobił piłkę po dośrodkowaniu Andrei Pirlo, które zatrzymało się na słupku. Później obie drużyny stworzyły sobie kilka dogodnych okazji. Gianluigi Buffon wcale nie był bezrobotny i nieraz musiał wykazać się umiejętnościami.

Wydawało się, że Bianconeri kontrolują przebieg rywalizacji, jednak ich czujność została uśpiona. W 76. minucie płaski strzał Boukary'ego Drame minął Buffona, a stojący przed linią Leonardo Bonucci zamiast wybić futbolówkę wpakował ją do własnej bramki.

W końcówce Juventus przypuścił szturm na bramkę Stefano Sorrentino, ale 32-letni bramkarz był znakomicie dysponowany. W 91. minucie w kapitalnym stylu obronił "bombę" Pirlo. Ostatecznie Starej Damie nie udało się zadać zwycięskiego trafienia i straciła 2 niezwykle ważne punkty w kontekście walki o scudetto.