Zmiana na fotelu lidera - sobotnie wyniki 29. kolejki gr. zachodniej II ligi

Sebastian Nowak

Piłkarze GKS-u Tychy niespodziewanie przegrali przed własną publicznością z Elaną Toruń i stracili fotel lidera. Pozostałe zespoły z czuba tabeli wygrały swoje mecze i nie doszło już do innych przetasowań.

Układ par 29. kolejki grupy zachodniej II ligi nie zapowiadał większych emocji w sobotnich spotkaniach. Do sporej sensacji doszło jednak w Tychach, gdzie GKS przegrał 1:3 z Elaną Toruń. Gospodarze zwycięstwem w tym meczu mogli przypieczętować awans do I ligi, ale na świętowanie będą jeszcze musieli poczekać. GKS dobrze rozpoczął to spotkanie, bo już w 9. minucie objął prowadzenie po strzale Daniela Ferugi. Później do siatki trafiali jednak już tylko przyjezdni. Jeszcze w pierwszej połowie wyrównał Damian Sędziak, a dwie bramki w drugiej części dały piłkarzom z grodu Kopernika trzy punkty.

Potknięcie GKS-u wykorzystali piłkarze Miedzi Legnica. Niewiele brakowało, a nowy lider tabeli zdobyłby w tym spotkaniu tylko punkt i pozostał na drugim miejscu. Różnica klas między gospodarzami i piłkarzami MKS-u Kluczbork była widoczna na boisku, ale gospodarze nie wykorzystali kilku akcji. Dopiero w doliczonym czasie gry trzy punkty Miedzi zapewnił Zbigniew Zakrzewski. Smaczku tej bramce dodaje fakt, że napastnik gospodarzy kończył to spotkanie ze złamanym nosem po wcześniejszym starciu z jednym z rywali.

W Chojnicach najciekawszy był drugi kwadrans gry. Chojniczanka podejmowała na własnym stadionie kandydata do spadku, Nielbę Wągrowiec, ale gospodarze musieli się sporo napracować, by zdobyć trzy punkty. Wynik spotkania w 14. minucie otworzył Szymon Kaźmierowski, ale odpowiedź przyjezdnych nastąpiła niecałe 10 minut później. Chojniczanka nie dała jednak sobie wydrzeć zwycięstwa i w 27. minucie wynik ustalił Michał Steinke.

Wyniki sobotnich spotkań 27. kolejki gr. zachodniej II ligi

Zagłębie Sosnowiec - Czarni Żagań 3:0 (1:0)
1:0 - Jankowski 20’
2:0 - Szatan 51’
3:0 - Jankowski 60’

Chojniczanka Chojnice - Nielba Wągrowiec 2:1 (2:1)

1:0 - Retlewski 85’

Górnik Wałbrzych - Ruch Zdzieszowice 0:2 (0:2)

1:3 - Kikowski 72’

Raków Częstochowa - Energetyk ROW Rybnik 1:0 (1:0)
1:0 - Gajos 24’

Chrobry Głogów – Calisia Kalisz 0:0
Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!