Zobacz pięknego gola Arkadiusza Milika dla Bayeru Leverkusen (wideo)

Konrad Kostorz

Po ponad trzech miesiącach Arkadiusz Milik zdobył pierwszą oficjalną bramkę dla Aptekarzy. Reprezentant Polski popisał się znakomitym technicznym uderzeniem.

W Bundeslidze Arkadiusz Milik występuje rzadko. Do tej pory wziął udział w czterech spotkaniach łącznie przez 32 minuty. Duet trenerski Sami Hyypia - Sascha Lewandowski niechętnie stawia na młodego piłkarza, a konkurent 19-latka, Stefan Kiessling niemal w każdym pojedynku gra od pierwszego do ostatniego gwizdka.

Aby Milik nabrał rytmu meczowej, sztab szkoleniowy oddelegował reprezentanta Polski do IV-ligowych rezerw. W niedzielę napastnik rozegrał 90 minut w wygranym 3:2 pojedynku z drugim zespołem FC Koeln. Były gracz Górnika Zabrze należał do najlepszych na murawie: wywalczył rzut karny, tuż przed przerwą oddał strzał w słupek, a w 60. minucie pięknym uderzeniem pokonał Michaela Vogela.