El. LM: Gwiazdor Milanu przerwał fatalną passę, błąd Abbiatiego dał nadzieję PSV (wideo)

Konrad Kostorz

Pierwszą bramkę po długiej przerwie zdobył Stephan El Shaarawy, a wyrównał Słoweniec Tim Matavz. Zobacz, jak padały gole w najciekawszym wtorkowym meczu eliminacji Champions League.

Stephan El Shaarawy strzelił na Stadionie Philipsa swojego pierwszego oficjalnego gola od... 24 lutego tego roku! "Faraon" trafił wówczas do bramki Interu Mediolan w 26. kolejce Serie A, a następnie rozpoczął fatalną serię bez zdobyczy bramkowej, która trwała aż przez 19 meczów!

- To mój pierwszy gol w oficjalnym meczu od czasu derbów i również pierwszy strzelony głową, dlatego jestem bardzo zadowolony. Wreszcie zobaczyliśmy El Shaarawy'ego, która gra dobrze i zdobywa bramki - ocenił swój występ partner Mario Balotellego z linii ataku AC Milan.

Rossoneri prowadzili w Eindhoven 1:0 i taki wynik dałby im znakomitą pozycję wyjściową przed rewanżem. W 60. minucie błąd popełnił jednak Christian Abbiati i mecz zakończył się remisem. - Wielka szkoda, że nie udało się wygrać, bo po tym, jak PSV doprowadziło do wyrównania, mieliśmy naprawdę sporo dogodnych okazji do ponownego objęcia prowadzenia. Wobec takiego wyniku w rewanżu wszystko będzie otwarte - stwierdził Massimiliano Allegri.

PSV Eindhoven - AC Milan 1:1 (0:1)
0:1 - El Shaarawy 15'
1:1 - Matavz 60'

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.