Serie A: Sędzia znów podarował Juventusowi zwycięstwo, derby dla Bianconerich

Konrad Kostorz

Pojedynek pomiędzy Torino FC a Juventusem Turyn nie zachwycił, a kibice zobaczyli tylko jedną bramkę, która... nie powinna zostać uznana.

Trener gospodarzy ustawił zespół defensywie, licząc na wywalczenie bezbramkowego remisu. Torino bardzo rzadko próbowało akcji ofensywnych, co przełożyło się na jakość widowiska. W pierwszej połowie sytuacji strzeleckich było jak na lekarstwo, a Daniele Padelli musiał bronić tylko dwa zupełnie niegroźne strzały.

Po zmianie stron Stara Dama odważniej ruszyła do przodu i w 54. minucie objęła prowadzenie. W polu karnym miejscowych zakotłowało się, Carlos Tevez oddał strzał w poprzeczkę, a dobitką do pustej bramki popisał się Paul Pogba. Jak pokazały powtórki, Argentyńczyk w akcji bramkowej znajdował się na spalonym i gol nie powinien zostać uznany!

Przypomnijmy, że w 5. kolejce Serie A arbiter również wydatnie pomógł odnieść Bianconerim zwycięstwo (2:1) - przy stanie 1:1 w pojedynku z Chievo koszmarnie pomylił się sędzia liniowy, nie uznając prawidłowej bramki zawodnika z Werony.

Torino nie potrafiło nawet podjąć próby doprowadzenia do remisu, a Gianluigi Buffon był bezrobotny. Podopieczni Antonio Conte również nie forsowali tempa. Na 2:0 bliski podwyższenia był Mirko Vucinić, ale Padelli popisał się świetną paradą. Obrońcy tytułu nie zachwycili, ale byli zespołem lepszym i mają na koncie 16 "oczek", ustępując SSC Napoli tylko słabszym bilansem bramek.

Torino FC - Juventus Turyn 0:1 (0:0)
0:1 - Pogba 54'

Torino: Padelli - Glik, Rodriguez (46' Masiello), Moretti - Darmian, Brighi, Vives (86' Farnerud), El Kaddouri (68' Meggiorini), D'Ambrosio - Cerci, Immobile.

Juventus: Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini - Lichtsteiner, Vidal, Pogba, Marchisio, Asamoah (74' Padoin) - Giovinco (78' Vucinić), Tevez (90+1' Quagliarella).