Źle się dzieje w AC Milan, Rossoneri rozbici przez zespół z Ligue 2 (wideo)

Konrad Kostorz

Drużyna Allegriego zagrała w dość silnym składzie i została rozbita przez mało znaną ekipę z Francji. Był to tylko mecz kontrolny, ale wynik pokazał, że forma Rossonerich pozostawia wiele do życzenia.

AC Milan w tabeli Serie A zajmuje dopiero 12. miejsce ze stratą 13 punktów do lidera. W ostatnich tygodniach zespół z San Siro grał słabo lub bardzo słabo i punkty zdobywał w znacznej mierze dzięki... pomocy sędziów (w meczach z Torino FC i Ajaxem Amsterdam).

W niedzielę z okazji 100-lecia SM Caen zespół Massimiliano Allegriego zmierzył się z 5. drużyną Ligue 2. Trener od 1. minuty wystawił wielu znanych piłkarzy na czele z Philippem Mexesem, Antonio Nocerino, Urby'm Emanuelsonem, M'Baye Niangiem i Alessandro Matrim, Efekt? Dotkliwa porażka 0:3, która byłaby znacznie wyższa, gdyby nie kapitalna postawa na co dzień rezerwowego bramkarza Gabriela.

Allegri nie ma zbyt wiele czasu, by poprawić dyspozycję i poukładać grę drużyny. Po przerwie na pojedynki reprezentacyjne Rossonerich czeka dwumecz z FC Barceloną w Lidze Mistrzów oraz trudne spotkania ligowe z Udinese Calcio, Lazio Rzym oraz Fiorentiną.

Jesteś kibicem piłki nożnej? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku! Nie zwlekaj! Kliknij i polub nas.