Ligue 1: Grały drużyny Polaków, ale bez ich udziału

Szymon Mierzyński

Trzynaście goli padło w sześciu sobotnich meczach 29. kolejki Ligue 1. Grały dwa kluby Polaków, ale nasi rodacy niestety nie pojawili się na boisku.

"Polskim" spotkaniem mogło być starcie Stade Rennes z Toulouse FC. Kamil Grosicki nie znalazł się jednak w kadrze, zaś Dominik Furman 90 minut spędził na ławce rezerwowych.

Górą była ekipa tego drugiego, która triumfowała 3:2. Podopieczni Alaina Casanovy świetnie spisali się w pierwszej połowie, a później trzymali rywala na dystans i ostatecznie zainkasowali komplet oczek.

Szansy na umocnienie się na podium nie wykorzystało OSC Lille. Zawodnicy Rene Girarda zaledwie zremisowali u siebie z FC Nantes i w niedzielę część strat do nich może zniwelować AS Saint-Etienne (o ile zapunktuje na wyjeździe z Paris Saint-Germain).

Trzy punkty zdobyły natomiast: EA Guingamp, Valenciennes FC, OGC Nice oraz FC Sochaux.