Piłkarze FC Barcelony wygrali dla Vilanovy, wzruszająca minuta ciszy (wideo)

Igor Kubiak

W niedzielnym spotkaniu 35. kolejki Primera Division FC Barcelona potrafiła się podnieść ze stanu 2:0 na 2:3. Zawodnicy są zgodni - był to powrót dla zmarłego w piątek Tito Vilanovy.

Cały piłkarski świat w piątek obiegła tragiczna informacja o śmierci Tito Vilanovy, który jeszcze przed rokiem świętował zdobycie mistrzostwa kraju z FC Barceloną. Wszystkie mecze 35. kolejki Primera Division były poprzedzone minutą ciszy ku czci byłego trenera, a najwięcej wzruszenia było naturalnie na El Madrigal, gdzie grała Duma Katalonii. Przed spotkaniem łez nie mógł powstrzymać m.in. Sergio Busquets.

Minuta ciszy ku czci Tito Vilanovy:

Do 65. minuty to jednak Villarreal CF prowadziło 2:0, by ostatecznie przegrać 2:3. W hiszpańskiej prasie i na profilach społecznościowych samych piłkarzy można trafić głównie na komentarze w stylu "To zwycięstwo dla Tito".

Po ostatnim gwizdku wzruszenia nie potrafił ukryć Javier Mascherano: - Musieliśmy powrócić, będziemy walczyć do końca, tak jak robił to Tito.

- To bardzo smutny weekend dla Barcelony. Rozmawianie o piłce, nawet w przypadku takiego meczu, jest nie na miejscu. Chcę tylko przekazać wyrazy wsparcia dla rodziny Tito - przyznał na konferencji pomeczowej trener Gerardo Martino.

- To największy cios podczas naszej kariery. To zwycięstwo dla Tito, dla niego graliśmy do końca - dodał Xavi. - Tak jak Tito, będziemy walczyć do końca - wyznał z kolei Marc Bartra.