II liga gr. zachodnia: Ostrovia Ostrów spadła do III ligi (wyniki)

Adrian Dudkiewicz

Piłkarze Ostrovii Ostrów Wielkopolski w niedzielę definitywnie spadli do III ligi. Natomiast ciągle o utrzymanie na szczeblu centralnym walczy skutecznie Polonia Bytom.

W niedzielę Ostrovia Ostrów Wielkopolski dołączyła do kolejnych ekip z regionu, czyli Calisii Kalisz oraz Jaroty Jarocin, które wcześniej pogodziły się z degradacją. Dlatego jej wynik w starciu z Górnikiem Wałbrzych nie miał żadnego znaczenia. Jeden zdobyty punkt bardziej uradował gości. Ci muszą ciągle jeszcze drżeć o utrzymanie w grupie zachodniej II ligi. Nad strefą spadkową biało-niebiescy mają trzy "oczka" przewagi.

Natomiast w walce o utrzymanie nadal liczy się Polonia. Bytomianie w niedzielę bardzo długo męczyli się ze zdegradowaną Calisią Kalisz, a bramki padły dopiero w drugiej połowie. Bohaterem gospodarzy okazał się doświadczony Marcin Lachowski, który otworzył rezultat w 63. minucie. Strzelał na raty z czternastu metrów, choć ostatecznie za drugim razem piłka znalazła drogę do siatki.

Wynik spotkania na 2:0 na dziesięć minut przed końcem ustalił mający za sobą grę na boiskach T-Mobile Ekstraklasy Jacek Broniewicz. Jego strzał przy słupku z rzutu karnego przypieczętował zwycięstwo Polonii, która do ósmego MKS Kluczbork traci zaledwie jeden punkt.

WYNIKI NIEDZIELNYCH SPOTKAŃ 32. KOLEJKI GR. ZACHODNIEJ II LIGI:

Polonia Bytom - Calisia Kalisz 2:0 (0:0)
1:0 - Lachowski 63'
2:0 - Broniewicz (k.) 80'

Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Górnik Wałbrzych 1:1 (0:0)
1:0 - Wrzesiński 46'
1:1 - Moszyk 89'

II liga gr. zachodnia 2013/2014

M Drużyna M Z R P Bramki Pkt

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!