Sparingowo: Kompromitacja Piasta Gliwice z Chrobrym Głogów. Dawid Janczyk już strzela

Sebastian Kordek

W meczu sparingowym Piast Gliwice uległ beniaminkowi I ligi - Chrobremu Głogów - aż 1:4. Mimo że to tylko przedsezonowy sprawdzian, to drużynie z ekstraklasy nie wypada tak przegrywać z I-ligowcem.

Od początku spotkania widoczną przewagą osiągnął Chrobry Głogów. Zawodnicy beniaminka I ligi byli aktywniejsi i dążyli do zdobycia bramki. Ta sztuka po raz pierwszy udała im się w 30. minucie. Damian Sędziak dośrodkował w pole karne Jakuba Szumskiego, a piłkę z kilku metrów do siatki wpakował Karol Danielak.

Po wyjściu na prowadzenie głogowianie nadal nacierali, co poskutkowało zdobyciem dwóch kolejnych trafień w końcówce pierwszej połowy. Najpierw Łukasz Szczepaniak mocnym uderzeniem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi Piasta Gliwice, a następnie drugiego gola strzelił Danielak. Zawodnika w szesnastce nie zatrzymali obrońcy niebiesko-czerwonych, a ten to skrzętnie wykorzystał i pewnie podwyższył na 3:0.

Dla gliwiczan jeszcze gorszą wiadomością od wyniku po pierwszych 45 minutach był fakt, że wyróżniającą się postacią w zespole był... Jakub Szumski, który kilkukrotnie ratował zespół swoimi interwencjami.

Po zmianie stron Chrobry szukał kolejnych bramek i sztuka ta mu się powiodła. W 60. minucie niepilnowany w polu karnym Krystian Pieczara uderzeniem głową pokonał golkipera Piastunek.

Podopieczni Angela Pereza Garcii zmniejszyli rozmiary porażki w 72. minucie. Wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Dawid Janczyk pokonał z strzałem z rzutu karnego Amadeusza Skrzyniarza. Faulowany w tej sytuacji był inny piłkarz, który w trakcie meczu pojawił się na murawie - Krzysztof Hałgas.

Do końca spotkania już nic się nie zmieniło i Piast bardzo wysoko uległ beniaminkowi I ligi, bo aż 1:4. Dodajmy, że w zespole gliwiczan testowany był Marcin Radzewicz.

Piast Gliwice - Chrobry Głogów 1:4 (0:3)
0:1 - Karol Danielak 30'
0:2 - Łukasz Szczepaniak 42'
0:3 - Karol Danielak 43'
0:4 - Krystian Pieczara 60'
1:4 - Dawid Janczyk 72'(k)

Piast Gliwice: Jakub Szumski - Adrian Klepczyński (46' Krzysztof Hałgas), Szymon Paskuda (46' Sebastian Kubik), Kornel Osyra, Bartosz Szeliga (65' Marcin Radzewicz) - Matej Izvolt, Łukasz Hanzel, Mohamed Amine Hadj Said, Łukasz Winiarczyk (46' Piotr Kwaśniewski) - Ruben Jurado (65' Błażej Nowak), Wojciech Kędziora (65' Dawid Janczyk).

Chrobry Głogów: Amadeusz Skrzyniarz - Krzysztof Ziemniak, Adam Samiec, Michał Michalec, Łukasz Bogusławski, Karol Danielak, Damian Piotrowski, Rafał Figiel, Mateusz Hałambiec, Łukasz Szczepaniak, Damian Sędziak.