El. LM: Awans BATE Borysów rzutem na taśmę, Panathinaikos Ateny za burtą

Konrad Kostorz

Gol Siergieja Kriwca w doliczonym czasie gry zapewnił BATE Borysów awans do IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Wyeliminowani przez Standard Liege zostali piłkarze Panathinaikosu Ateny.

Mistrzowie Białorusi po porażce na Węgrzech znaleźli się w trudnym położeniu, a ich sytuacja uległa pogorszeniu, gdy w 20. minucie Debreczyn VSC objął prowadzenie 1:0. Goście przez całą drugą połowę musieli grać jednak w osłabieniu i BATE zdołało odrobić straty z nawiązką. O sukcesie miejscowych przesądził znany z gry w Lechu Poznań Siergiej Kriwiec, który zdobył gola w czwartej minucie doliczonego czasu gry!

W drugim pojedynku grupy mistrzowskiej przedstawiciel Słowenii okazał się lepszy od Maccabi Tel Awiw. NK Maribor sukces zawdzięcza przede wszystkim Macedończykowi Agimowi Ibraimiemu, który w rewanżu dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

W fazie grupowej Ligi Mistrzów nie wystąpi wicemistrz Grecji. Panathinaikos w Belgii osiągnął niezły wynik (0:0), ale na własnym terenie w krótkim odstępie czasu stracił dwa gole. Dla Standardu trafili Yanis Mbomba oraz Paul-Jose M'Poku. Domowym remisem awans przypieczętowali zawodnicy OSC Lille, którzy pokonali 2:0 Grasshoppers na wyjeździe. Bramkę dla Francuzów zdobył doświadczony Florent Balmont.

Kolejne 11 rewanżowych pojedynków III rundy eliminacji zaplanowano na środę. Decydujące spotkania o awans do fazy grupowej odbędą się 19 i 20 sierpnia oraz 26 i 27 sierpnia.