Sparingowo: Podbeskidzie pokonało silnego przeciwnika

Łukasz Witczyk

Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało w rozegranym w tureckiej Larze meczu sparingowym ekipę Petrolulu Ploiesti 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Piotr Malinowski.

Dla podopiecznych Leszka Ojrzyńskiego był to drugi mecz sparingowy podczas zgrupowania w Turcji. Dwa dni temu Górale zremisowali z Mordowiją Sarańsk 1:1, a w środę spotkali się z kolejnym wymagającym rywalem. Był nim trzeci zespół rumuńskiej ekstraklasy - Petrolul Poiesti.

W tym spotkaniu nie mogli wziąć udziału trzej kontuzjowani zawodnicy. Leszek Ojrzyński zdecydował się na niemal optymalne zestawienie i dokonał tylko dwóch zmian w składzie. Spowodowane jest to popołudniowym sparingiem, w którym Górale zmierza się z Wołyniem Łuck. Wówczas swoje umiejętności zaprezentują zawodnicy, którzy nie mieli okazji do gry z Petrolulem.

Mecz był wyrównany, a mimo że był to sparing, obie drużyny nie zamierzały odpuszczać. W 30. minucie doszło do spięcia pomiędzy piłkarzami Podbeskidzia i Petrolulu. Po krótkich przepychankach udało się załagodzić sytuację i kontynuowano grę. W 41. minucie pierwszą i, jak się później okazało, jedyną bramkę w tym meczu zdobył Piotr Malinowski.

W drugiej części gry Rumuni starali się doprowadzić do wyrównania, lecz nie mogli znaleźć sposobu na pokonanie Michala Peskovicia. Słowakowi pomogło też szczęście. W 50. minucie piłka po strzale jednego z zawodników rywali odbiła się od słupka. Do końca starcia wynik nie uległ już zmianie i Górale mogli się cieszyć z pierwszego zwycięstwa podczas zgrupowania w Turcji.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Petrolul Ploiesti 1:0 (1:0)
1:0 - Piotr Malinowski '41

Skład Podbeskidzia Bielsko-Biała: Michal Pesković - Kristian Kolcak, Gracjan Horoszkiewicz, Bartłomiej Konieczny, Robert Mazan, Adam Pazio, Maciej Iwański, Dariusz Kołodziej (75' Maciej Felsch), Marek Sokołowski, Piotr Malinowski (78' Adam Deja), Robert Demjan.