El. ME U-17: Rywalizacja w "polskiej" grupie rozpoczęta, Irlandia i Grecja na remis

Szymon Mierzyński

Od remisu Irlandii z Grecją zaczęła się rywalizacja w "polskiej" grupie Elite Round kwalifikacji mistrzostw Europy U-17. Oba zespoły podzieliły się punktami po bardzo ciekawej drugiej połowie.

Pierwsza część nie przyniosła bramek, choć zdecydowanie lepsze sytuacje miała ekipa Hellady. Worek otworzył się po przerwie. Najpierw dwa ciosy w ciągu dwóch minut wyprowadzili Grecy. Na 1:0 ładnym płaskim strzałem przy słupku trafił Kostas Kirtzialidis, chwilę później natomiast mocno z ostrego kąta huknął do siatki Dimitris Limnios.

Wydawało się, że po takim nokdaunie Irlandczycy się już nie podniosą, ale nic bardziej mylnego! Zespół Thomasa Mohana zdołał się pozbierać i w 60. minucie zdobył gola kontaktowego. Zapisał go na swoim koncie niepilnowany Trevor Clarke, wykorzystując podanie Joshuy Barretta. W 73. minucie z kolei asystent sam już wystąpił w roli egzekutora, gdy zamienił na bramkę rzut karny podyktowany za faul golkipera Greków Mariosa Siampanisa na Jamiem Aherne.

Rezultat 2:2 utrzymał się do końca, a to oznacza, że jeśli w sobotę Polacy pokonają w Grodzisku Wlkp. Białoruś, to zostaną liderami grupy.

Awans do turnieju finałowego wywalczą zwycięzcy każdej z ośmiu grup, a także siedem najlepszych ekip z drugich miejsc. Stawkę uzupełni gospodarz imprezy, Bułgaria.

Irlandia - Grecja 2:2 (0:0)
0:1 - Kostas Kirtzialidis 50'
0:2 - Dimitris Limnios 51'
1:2 - Trevor Clarke 60'
2:2 - Joshua Barrett (k.) 73'