Ligue 1: Olympique Lyon na czele, 11 minut "Grosika"

Mateusz Lis

Przynajmniej na kilkanaście godzin, liderem Ligue 1 został Olympique Lyon, który wygrał wyjazdowy mecz z Guingamp 3:1. W sobotę na murawie pojawił się także Kamil Grosicki, na ostatnie 11 minut.

Olympique Lyon już do przerwy prowadził dwoma bramkami. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Nabil Fekir. Fatalnie w tym wypadku zachował się jednak bramkarz gospodarzy. Jonas Loessl nie zdołał złapać lecącej wprost w niego piłki. W 39. minucie Alexandre Lacazette zdobył swoją 24. bramkę w tym sezonie podwyższając prowadzenie gości. Tuż przed przerwą gospodarze utrudnili sobie grę jeszcze bardziej, bowiem czerwoną kartkę ujrzał Christophe Kerbrat. Po zmianie stron oba zespoły zdobyły jeszcze po bramce.

Nie poprawiła się sytuacja drużyn walczących o utrzymanie. OSC Lille bez większych problemów ograło Stade Reims. Wysoko przed własną publicznością ze Stade Rennes przegrało FC Lorient. W drużynie gości, w trakcie drugiej połowy, na murawie pojawił się Kamil Grosicki. Polak zagrał przez ostatnie jedenaście minut, a gdy wchodził na boisko wynik był już ustalony.

Arcyważne spotkanie przegrali piłkarze z Tuluzy. Ulegli oni na wyjeździe FC Metz 2:3. Gospodarze zdołali opuścić ostatnią pozycję w tabeli, ale mają rozegrany mecz więcej od RC Lens i do bezpiecznej strefy tracą aż osiem punktów. W tym meczu należy wyróżnić gracza gospodarzy. Modibo Maiga w odstępie niecałych 30 minut skompletował hat-tricka.

W pozostałych meczach nie było niespodzianek. Montpellier HSC ograło SC Bastię, a jedyny remis padł w sobotę w Nicei. Tamtejszy klub podzielił się punktami z Evian TG.