Chelsea pokonała PSG mimo gola Ibrahimovicia, Falcao trafił z karnego w debiucie

Konrad Kostorz

The Blues w drugim występie w International Champions Cup odnieśli zwycięstwo po serii jedenastek. Decydującego karnego wykorzystał Thibaut Courtois, który pokonał Salvatore Sirigu.

Dla mistrzów Francji był to już trzeci występ podczas ICC po wcześniejszych zwycięstwach 3:2 nad Benfiką Lizbona oraz 4:2 nad ACF Fiorentiną. Podopieczni Jose Mourinho na początek swojego udziału w turnieju ulegli natomiast 2:4 New York Red Bulls.

W nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu na Bank of America Stadium w Charlotte z wygranej cieszyli się Anglicy. W 25. minucie wynik otworzyli paryżanie - strzał Jean-Kevina Augustina zatrzymał się na słupku, ale z dobitką pośpieszył Zlatan Ibrahimović. Chelsea wyrównała po zmianie dzięki precyzyjnemu dośrodkowaniu Cesca Fabregasa i uderzeniu Victora Mosesa.

W 70. minucie na murawie pojawił się Radamel Falcao, dla którego był to debiut w nowym zespole. Kolumbijczyk nie zawiódł w serii rzutów karnych i zmusił do kapitulacji Salvatore Sirigu. Później nie popisał się Juan Cuadrado, ale Thibaut Courtois obronił uderzenia Jean-Christophe'a Bahebecka oraz Thiago Silvy, po czym zamienił na gola ostatnią jedenastkę.

30 lipca PSG zagra z Manchesterem United, z kolei londyńczyków dzień wcześniej czeka pojedynek z FC Barceloną.

Paris Saint-Germain - Chelsea Londyn 1:1 (1:0), k. 5:6
1:0 - Ibrahimović 25'
1:1 - Moses 65'