PAP

"France Football": Polska zagra w półfinale Euro 2016!

Szymon Mierzyński

Na niespełna pół roku przed Euro 2016 dziennikarze "France Football" popuścili wodze fantazji i pokusili się o prognozy dotyczące rozstrzygnięć na Euro 2016. Polakom wieszczą dotarcie nawet do półfinału!

W symulacji francuskich żurnalistów mecz Niemcy - Polska (jedno z najciekawszych ich zdaniem spotkań w fazie grupowej) kończy się remisem 2:2. Miałby go uratować w końcówce Kamil Grosicki, a taki wynik pozwoli nam wyprzedzić mistrzów świata w tabeli grupy C.

Według "France Football" z "polskiej" grupy wyjdzie też Irlandia Północna (po pokonaniu Ukrainy 2:0), która później jednak odpadnie po porażce z Anglią.

Co będzie z Biało-Czerwonymi? Dotrzemy aż do półfinału, gdzie naszym rywalem będą gospodarze turnieju. Aż do 119. minuty na tablicy wyników miałoby być 2:1 dla ekipy Adama Nawałki, lecz awansują ostatecznie rywale, dla których wyrównującego gola zdobędzie Nabil Fekir z Olympique Lyon. Potem natomiast mielibyśmy przegrać w konkursie rzutów karnych.

Kto zostanie mistrzem Europy? Nie Francja, a Hiszpania, która miałaby triumfować w finale 2:0.

Odpadnięcie z Euro 2016 po golu straconym pod koniec dogrywki byłoby dramatem, ale półfinał Euro 2016 dla Polski? Takiego scenariusza życzy sobie zapewne każdy w naszym kraju!

Oglądaj mecze reprezentacji Polski w Pilocie WP (link sponsorowany)