Trener Polaków podszedł do ławki Holandii. Zapanowała konsternacja

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / TVP Sport
Twitter / TVP Sport
zdjęcie autora artykułu

Polscy piłkarze rozpoczęli udział w Euro 2024 od porażki 1:2 z Holandią. Przed meczem doszło do sytuacji, która jest szeroko komentowana w mediach społecznościowych. Chodzi o gest Michała Probierza, który wyraźnie zaskoczył Ronalda Koemana.

Niedziela była wyczekiwanym dniem przez wszystkich kibiców piłki nożnej w naszym kraju. Reprezentacja Polski zainaugurowała bowiem w tym dniu rywalizację na Euro 2024. Zawodnicy selekcjonera Michała Probierza w pierwszym spotkaniu czempionatu w Niemczech zmierzyli się z Holandią.

Polacy zaprezentowali się na stadionie w Hamburgu z dobrej strony. Postawili się faworyzowanym rywalom i potrafili kreować swoją grę, czego efektem była bramka Adama Buksy w 16. minucie. Niedługo później Holendrzy doprowadzili jednak do wyrównania, a w decydujących fragmentach wyszli na 2:1. Taki wynik utrzymał się do końca meczu, w którym nasi piłkarze zostawili po sobie dobre wrażenie.

Podobnie jak Probierz, który pokazał klasę już przed pierwszym gwizdkiem Artura Soaresa Diasa. Polski selekcjoner po wejściu na murawę przywitał się z sędziami, a później podszedł do sztabu rywali. Trener Ronald Koeman był wyraźnie zaskoczony tą sytuacją i początkowo nie wiedział, jak ma się zachować.

ZOBACZ WIDEO: Eksperci podsumowali występ Polaków. "Podniesiono czoło, ale nie do końca"

Po chwili wstał jednak z ławki i uścisnął Probierzowi rękę, podobnie jak jego współpracownicy. Ich opieszałość i nieco wymuszona uprzejmość od razu zostały jednak zauważone. Świadczą o tym negatywne komentarze kibiców pod nagraniem z tej sytuacji, umieszczone na profilu TVP Sport na portalu społecznościowym X.

Polscy piłkarze w dalszym ciągu mają szansę na awans do 1/8 finału. Wszystko będzie zależało od wyników kolejnych spotkań w grupie D z Austrią (21 czerwca) i Francją (25 czerwca).

Zobacz także:

Źródło artykułu: WP SportoweFakty