Primera Division: Trwa kapitalna seria Villarreal! Liga Mistrzów coraz bliżej?

Igor Kubiak

Jedenastego meczu z rzędu w lidze nie przegrał Villarreal. "Żółte Łodzie Podwodne" pokonały u siebie Malagę 1:0 i utrzymały się na czwartym miejscu w tabeli.

Na El Madrigal przyjechała Malaga, która po fatalnym okresie zaliczyła dwa zwycięstwa z rzędu. Lekka zwyżka formy nie wystarczyła jednak na bardzo dobrze spisujący się Villarreal. Podopieczni Marcelino Garcii Torala od początku przejęli inicjatywę, a szczególnie aktywny był Roberto Soldado, który w 18. minucie, po podaniu Leo Baptistao, otworzył wynik meczu. Swoje "trzy grosze" do trafienia dołożył jednak bramkarz Carlos Kameni. Kameruńczyk miał już bowiem piłkę na rękawicy i powinien zanotować udaną interwencję.

Golkiper Malagi zrehabilitował się po przerwie, kiedy to kilkukrotnie uchronił swój zespół przed stratą kolejnego gola. Andaluzyjczycy w ataku praktycznie nie istnieli i 11 mecz bez porażki Villarreal stał się faktem.

Od początku grudnia "Żółte Łodzie Podwodne" zdobyły 27 na 33 możliwe punkty i plasują się na czwartej pozycji w tabeli. To obecnie główny hiszpański faworyt do gry w eliminacjach Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie.

Villarreal CF - Malaga CF 1:0 (1:0)
1:0 - Roberto Soldado 18'