PAP

Ważne zwycięstwo Espanyolu Barcelona. Coraz gorsza sytuacja Rayo Vallecano

Igor Kubiak

W ostatnim meczu 28. kolejki Primera Division Espanyol Barcelona wygrał u siebie z Rayo Vallecano 2:1. Gospodarze kończyli mecz w osłabieniu.

Espanyol Barcelona wyszedł na prowadzenie już w 12 minucie po zagraniu Marco Asensio i strzale w kierunku bliższego słupka Abrahama Gonzaleza. Dla pierwszego z nich była to już 9 asysta w rozgrywkach, dzięki czemu pozostaje jednym z najlepszych piłkarzy w tym zestawieniu. 20-latek wypożyczony z Realu Madryt rozgrywa kapitalny sezon i udowadnia, że "Królewscy" słusznie postąpili, płacąc za niego blisko 4 mln euro Realowi Mallorce.

W drugiej połowie po świetnym strzale do wyrównania doprowadził Bebe, ale chwilę później równie pięknym uderzeniem popisał się Hernan Perez, który ustalił wynik meczu na 2:1 dla Espanyolu.

Dla popularnych "Błyskawic" to już 6. mecz bez zwycięstwa, przez co plasują się na granicy strefy spadkowej. Espanyol ma 5 punktów więcej.

Espanyol Barcelona - Rayo Vallecano 2:1 (1:0)
1:0 - Abraham 12'
1:1 - Bebe 67'
2:1 - Hernan Perez 77'

Czerwona kartka: Victor Sanchez /89', za drugą żółtą/ (Espanyol).