PAP / Bartłomiej Zborowski

Legia silna po kadrze. Lechia ma problem

Jacek Stańczyk

Lechia Gdańsk na poważny problem, bo Legia Warszawa po przerwie reprezentacyjnej zazwyczaj nie przegrywa meczów. Statystykę stołecznej drużyny podał "Przegląd Sportowy".

Legia Warszawa po raz ostatni komplet punktów po takiej przerwie straciła aż 4,5 roku temu. To był mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała. A potem poszło. Dwanaście spotkań, dziesięć wygranych, tylko dwa remisy. Do tego stołeczny klub jest bardzo skuteczny.

Oto jego wyniki z ostatnich lat po meczach kadry:

5:3 z Koroną Kielce, 4:1 z Piastem Gliwice, 3:1 z Pogonią Szczecin, 1:1 ze Śląskiem Wrocław, 3:2 z Górnikiem Zabrze, 4:3 ze Śląskiem Wrocław, 1:0 z Lechią Gdańsk, 3:0 z GKS Bełchatów, 4:1 z Podbeskidziem Bielsko-Biała, 2:2 z Zagłębiem Lubin, 3:1 z Cracovią, 1:0 ze Śląskiem Wrocław.

Z Lechią Gdańsk jak widać, Legia też już grała. To było w październiku 2014 roku.

Mecz 29. kolejki tego sezonu odbędzie się w sobotę 2 kwietnia w Warszawie. Początek o godzinie 20.30.

Źródło: WP SportoweFakty