Jest decyzja ws. Roberta Lewandowskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
zdjęcie autora artykułu

Znakomite wieści dla reprezentacji Polski. Według naszych informacji Robert Lewandowski będzie mógł wystąpić w spotkaniu Polska - Austria na EURO 2024. Co więcej, najpewniej zagra od pierwszej minuty.

W ostatnim sprawdzianie przed Euro 2024 z Turcją (2:1) Robert Lewandowski doznał kontuzji. Doszło do naderwania mięśnia dwugłowego uda. Z tego powodu nie był w stanie wystąpić w meczu otwarcia z Holendrami, w którym reprezentacja Polski przegrała 1:2.

Jego występ w piątkowym meczu z Austrią cały czas był niepewny. Lekarze naszej kadry walczyli o to, by przywrócić kapitana reprezentacji Polski do pełni sił. Wszystko wskazuje na to, że misja zakończyła się sukcesem.

Sztab medyczny wprowadzał Lewandowskiego do gry bardzo ostrożnie. We wtorek trenował indywidualnie wraz z Pawłem Dawidowiczem. Nasz napastnik oddawał już strzały.

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro". Ten piłkarz zachwycił ekspertów. "Wyprzedza o 10 lat chłopaków w swoim roczniku"

Z naszych informacji wynika, że w środę kapitan trenował już z całą drużyną. Wyglądał bardzo dobrze i najnowsze wieści są takie, że będzie mógł wystąpić w meczu z Austrią. Nie tylko będzie mógł zagrać, ale wszystko na to wskazuje, że wystąpi od pierwszej minuty.

Na dobry stan Lewandowskiego może wskazywać fakt, że napastnik reprezentacji Polski uczestniczył już w rozciąganiu, co przy kontuzji mięśnia dwugłowego uda stanowi spory kłopot. Zawodnik wykonywał wszystkie ćwiczenia bez grymasu na twarzy, co tylko dobrze wróży na przyszłość.

Starcie z Austrią będzie kluczowe dla dalszych losów reprezentacji Polski na mistrzostwach Europy. Wygrana mocno zbliży ekipę Michała Probierza do fazy pucharowej, a porażka będzie skutkowała tym, że Polacy będą potrzebować zwycięstwa z Francuzami, co może okazać się karkołomnym zadaniem. A inawet to może nie wystarczyć.

Spotkanie Polska - Austria odbędzie się już w piątek, 21 czerwca o godz. 18:00. Transmisja w TVP 1, TVP Sport oraz sport.tvp.pl. Relacja na żywo w WP SportoweFakty.

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro". Lewandowski w pierwszym składzie na Austrię? Mamy nowe informacje

Czytaj więcej: Kłopoty kadry przed wyjazdem do Berlina

Źródło artykułu: WP SportoweFakty