Chrobry Głogów - Rozwój Katowice: Kolejny krok ku utrzymaniu. Beniaminek znowu wygrał!

Olga Krzysztofik

Po rundzie jesiennej Rozwój Katowice był w trudnej sytuacji, lecz na wiosnę mozolnie wspina się w górę tabeli. Ślązacy pokonali Chrobrego Głogów 2:1, odnosząc już czwarte zwycięstwo z rzędu!

W rundzie jesiennej obie drużyny spotkały się w innej sytuacji, katowiczanie byli outsiderem I ligi, a Chrobry jej ówczesnym liderem. W sobotę siły były zdecydowanie bardziej wyrównane niż w poprzednim roku.

Spotkanie początkowo toczyło się w spokojnym rytmie, a przede wszystkim brakowało w nim celnych strzałów. Jako pierwsi groźniejsze akcje zaczęli konstruować piłkarze Chrobrego, którzy starali się stwarzać zagrożenie po stałych fragmentach gry, lecz dobrze zachowywała się defensywa Rozwoju.

Jednak pojedynek nie porywał swoim poziomem. Pierwsza emocjonująca akcja miała miejsce dopiero w 35. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzył Michał Ilków-Gołąb, ale czujnie zachował się Wojciech Pawłowski. Gdyby nie wydarzenia z 41. minuty, byłaby to jedyna ciekawa akcja w całej połowie. O trochę więcej emocji zadbali katowiczanie. Świetne podanie autorstwa Łukasza Winiarczyka przechwycił Adam Czerkas, który wyszedł sam na sam z Karolem Szymańskim i pewnie pokonał bramkarza gospodarzy.

Tym samym Rozwój objął prowadzenie. W trakcie przerwy emocje zdążyły opaść, a po powrocie na boisko gra znów toczyła się w spokojnym rytmie. Wprawdzie podopieczni Ireneusza Mamrota próbowali doprowadzić do remisu, lecz ich starania na niewiele się zdawały. Przełamanie tego marazmu przyszło w 77. minucie za sprawą Macieja Górskiego, który trafił z około 25 metrów.

Jednocześnie Rozwój nie ustawał w dążeniach do drugiej bramki. Już trzy minuty później blisko drugiego gola był Czerkas, lecz rezultat na 1:2 ustalił inny zawodnik. W 84. minucie Tomasz Wróbel zachował zimną krew i najlepiej odnalazł się w zamieszaniu pod bramką Chrobrego.

Trafienie Wróbla dało Rozwojowi już czwarte zwycięstwo z rzędu. Dzięki tak świetnej passie beniaminek jest coraz bliżej realizacji przedsezonowego celu, jakim jest utrzymanie w I lidze.

Chrobry Głogów - Rozwój Katowice 1:2 (0:1)
0:1 - Adam Czerkas 41'
1:1 - Maciej Górski 77'
1:2 - Tomasz Wróbel 84'

Chrobry Głogów: Karol Szymański - Michał Ilków-Gołąb, Michał Michalec, Mateusz Długołęcki (68' Gracjan Horoszkiewicz), Adam Samiec, Bartosz Machaj (56' Damian Sędziak), Szymon Drewniak, Mateusz Machaj, Dominik Kościelniak, Łukasz Szczepaniak (72' Paweł Wojciechowski), Maciej Górski.

Rozwój Katowice: Wojciech Pawłowski - Karol Cholerzyński (87' Michał Gałecki), Robert Menzel, Bartosz Jaroszek, Łukasz Winiarczyk, Tomasz Wróbel, Tomasz Szatan, Konrad Nowak (61' Robert Tkocz), Patryk Kun, Filip Kozłowski (82' Adam Żak), Adam Czerkas.

Żółte kartki: Dominik Kościelniak, Michał Ilków-Gołąb (Chrobry) oraz Kamil Cholerzyński, Tomasz Szatan, Adam Żak, Robert Menzel (Rozwój).

Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa).

Źródło: TVP S.A.