WP SportoweFakty / Jakub Piasecki

Sparingowo: Jagiellonia wygrała w Kielcach

Sebastian Najman

W meczu sparingowym rozegranym na Kolporter Arenie Korona Kielce przegrała z Jagiellonią Białystok 0:2 (0:1). Bramki dla zespołu Michała Probierza zdobyli Fiodor Cernych oraz Przemysław Frankowski.

Dla kielczan był to pierwszym mecz kontrolny w ramach letnich przygotowań i zarazem debiut pod wodzą nowego szkoleniowca - Tomasza Wilamana. W szeregach gospodarzy wystąpiło czterech testowanych piłkarzy - Bartosz Papka, Kamil Radulj, Artur Bogusz oraz Bartosz Waleńcik.

Spotkanie już w 6. minucie doskonale rozpoczęli gracze z Podlasia. Pozostawiony bez opieki na skrzydle Karol Mackiewicz dograł do ustawionego w polu karnym Fiodora Cernych, a ten pokonał Macieja Gostomskiego. Złocisto-krwiści próbowali odpowiedzieć, po przerwie ich gra fragmentami wyglądała nawet obiecująco, lecz nie przełożyło się to na wynik.

Nieskuteczność rywala wykorzystała Jagiellonia. W 90. na listę strzelców wpisał się Przemysław Frankowski. Dla białostoczan był to trzeci test-mecz. Wcześniej jedenasty zespół minionego sezonu Ekstraklasy pokonał Cresovie Siematycze (5:0) i przegrał z Górnikiem Łęczna (0:2).

Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 0:2 (0:2)
0:1 - Fiodor Cernych 6'
0:2 - Przemysław Frankowski 90'

Korona Kielce: (I połowa) Maciej Gostomski - Bartosz Rymaniak, Bartosz Waleńcik, Elhadji Pape Diaw, Artur Bogusz - Mariusz Rybicki, Mateusz Możdżeń, Vanja Marković, Kamil Radulj, Marcin Cebula - Łukasz Sekulski. (II połowa) Maciej Gostomski (60' Leonid Otczenaszenko) - Vladislavs Gabovs, Dmitrij Wierchowcow, Radek Dejmek, Artur Bogusz - Tomasz Zając, Aleksandrs Fertovs, Rafał Grzelak, Nabil Aankour, Siergiej Pilipczuk - Michał Przybyła.

Jagiellonia Białystok: Bartłomiej Drągowski - Łukasz Burliga, Guti, Marek Wasiluk, Jonatan Straus - Przemysław Frankowski, Rafał Grzyb, Jacek Góralski (80' Kacper Falon, 84' Luka Asatiani), Taras Romanczuk, Karol Mackiewicz - Fiodor Cernych (46' Bartosz Sot, 80' Emil Łupiński).

Żółte kartki: Radek Dejmek (Korona) oraz Marek Wasiluk, Rafał Grzyb (Jagiellonia).