Materiały prasowe / GAZPROM SEHA LEAGUE

Gazprom Liga SEHA: Gorenje Velenje bez szans, strzelecki popis Vardaru

Tomasz Rosiński

W spotkaniu 4. kolejki Gazprom Ligi SEHA, macedoński Vardar Skopje nie dał żadnych szans słoweńskiemu RK Gorenje Velenje, wygrywając 40:32.

Faworyzowany Vardar w środę chciał przedłużyć swoją zwycięską passę do siedmiu kolejnych triumfów, co mu się udało.

Mistrzowie Macedonii od początku narzucili swój styl gry i dość szybko, bo już w 10. minucie potyczki, wypracowali sobie cztery bramki przewagi (6:2). Bardzo dobrze prezentował się lewoskrzydłowy Timur Dibirow, dzięki któremu ekipa ze Skopje prowadziła 13:7 po 1/3 konfrontacji.

Umiejętnie poczynaniami swojego zespołu kierowali hiszpańscy rozgrywający Jorge Maqueda, Alex Dujszebajew oraz Joan Canellas, zaś podopieczni Raula Gonzaleza Gutierreza zwyciężyli w pierwszej połowie 21:12.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, a na boisku dzielili i rządzili gospodarze (30:22 w 45. minucie starcia). Fatalnie prezentowali się bramkarze Gorenje, którzy podczas całego pojedynku zanotowali tylko 4 skuteczne interwencje.

W końcowym rozrachunku Vardar Skopje pokonał drużynę z Velenje 40:32, odnosząc swoją szóstą wiktorię w rozgrywkach.