PAP/EPA

Cristiano Ronaldo złakniony trofeów. "Nie przylecieliśmy do Japonii na wakacje"

Maciej Kmita

Kolekcja trofeów Cristiano Ronaldo nie jest zbyt bogata jak na zawodnika jego formatu, więc nic dziwnego, że występ Realu Madryt w Klubowych Mistrzostwach Świata traktuje bardzo poważnie.

- Nie przylecieliśmy do Japonii na wakacje. Jesteśmy tu, by wygrać Klubowe Mistrzostwa Świata. To trofeum, które wiele znaczy. Chcemy je zdobyć, by zakończyć rok w możliwie najlepszy sposób. Kibice Realu są najlepsi, więc chcemy wygrać mistrzostwa, by znów móc się wspólnie z nimi cieszyć - mówi Cristiano Ronaldo.

Portugalczyk ma w kolekcji tylko 18 trofeów. "Tylko", ponieważ mowa o zawodniku, który już cztery razy został wybrany piłkarzem roku na świecie. Na przykład dwa lata młodszy od Ronaldo Lionel Messi zdobył już 29 różnych pucharów, a Brazylijczyk Maxwell, który nigdy nie należał do światowej czołówki, ma w dorobku aż 34 trofeów.

Z Manchesterem United Ronaldo sięgnął po dziewięć laurów, a z Realem Madryt po osiem. Jego dorobek uzupełnia mistrzostwo Europy, które zdobył na tegorocznym turnieju.

W półfinale KMŚ 2016 Real zmierzy się z meksykańskim Clubem America. Królewscy wystąpią w rozgrywkach jako triumfator Ligi Mistrzów. W finale czeka na nich Kashima Antlers.