PAP / Maciej Kulczyński

Śląsk - Arka: beniaminek zdobył Wrocław. Mariusz Rumak jest w opałach

Piłkarze Śląska przegrali 0:2 z Arką Gdynia w 20. kolejce Lotto Ekstraklasy. Przyszłość trenera Mariusza Rumaka we Wrocławiu stoi pod dużym znakiem zapytania.

To, co najważniejsze we Wrocławiu, wydarzyło się w drugiej połowie. W 57. minucie pierwszą akcję bramkową Arki Gdynia zmontowali piłkarze, którzy zdecydowali również o wyniku poprzedniego meczu ze Śląskiem Wrocław. Marcus Vinicius da Silva podbił piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, a do bramki skierował ją Rafał Siemaszko.

Śląsk Wrocław nie zdążył otrząsnąć się po stracie gola, a już Mariusz Pawełek musiał sięgnąć po piłkę do bramki po raz drugi. Bramkarz Śląska był sam sobie winny, ponieważ wybił ją za krótko i zaprosił Michała Marcjanika do przelobowania. Arka prowadziła 2:0 po dwóch szybkich i zabójczych ciosach. Nie musiała się spieszyć. Co innego Śląsk, ale ataki wrocławian odbijały się od obrony beniaminka.

Tym razem miejsce na szpicy Śląska zajął Kamil Biliński. W zdobyciu przełomowego gola mieli mu pomagać Alvarinho, Morioka i Engels, ale napastnik rzadko był pod grą. Najbliżej zmiany wyniku był w 34. minucie, ale w ostatnim momencie został zablokowany przez defensora. Takich kluczowych interwencji Arki było w tym spotkaniu sporo.

Arka była przed wrocławianami w tabeli już przed tym pojedynkiem, a w niedzielę powiększyła swoją przewagę nad pokonanymi do czterech punktów. To beniaminkowi jest teraz bliżej do grupy mistrzowskiej, a gospodarze muszą oglądać się na strefę spadkową. Zarazem gdynianie wygrali pierwszy w elicie mecz na wyjeździe ze Śląskiem.

Na twarzach piłkarzy Śląska malowało się rozczarowanie. Znów nie zdobyli gola na własnym stadionie, po raz 10 stracili tam punkty. Pod dużym znakiem zapytania stoi przyszłość w klubie trenera Mariusza Rumaka. Porażka z gdynianami mogła przelać czarę goryczy.

Śląsk Wrocław - Arka Gdynia 0:2 (0:2)
0:1 - Rafał Siemaszko 57'
0:2 - Michał Marcjanik 60'

Śląsk: Mariusz Pawełek - Kamil Dankowski, Lasza Dwali, Piotr Celeban, Mariusz Pawelec - Adam Kokoszka, Ostoja Stjepanović - Alvarinho (67' Bence Mervo), Ryota Morioka, Mario Engels - Kamil Biliński.

Arka: Konrad Jałocha - Tadeusz Socha, Krzysztof Sobieraj, Michał Marcjanik, Adam Marciniak - Antoni Łukasiewicz, Yannick Kakoko - Marcus Vinicius da Silva, Dominik Hofbauer (78' Mateusz Szwoch), Paweł Wojowski (85' Adrian Błąd) - Rafał Siemaszko (90' Przemysław Stolc).

Żółte kartki: Stjepanović (Śląsk) oraz Siemaszko (Arka).

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).

Widzów: 7314.