PAP/EPA / ALEJANDRO GARCIA / Od lewej - Andre Gomes, Paco Alcacer, Ivan Rakitić

Przełamanie Paco Alcacera

Tomasz Skrzypczyński

Paco Alcacer strzelił w środę swoją pierwszą bramkę dla Barcelony w oficjalnym meczu. Hiszpan trafił do siatki w spotkaniu Pucharu Króla z Herculesem Alicante (7:0).

Paco Alcacer trafił na Camp Nou latem tego roku jako alternatywa dla Luisa Suareza. Hiszpan kosztował Barcelonę aż 30 milionów euro, jednak początek jego przygody z nowym klubem nie był udany.

Dopiero w środowy wieczór, w meczu Pucharu Króla z Herculesem Alicante były snajper Valencii strzelił swojego pierwszego gola dla Blaugrany, po 676 minutach gry.

Napastnikowi wreszcie dopisało szczęście, ponieważ jego trafienie na 5:0 nie powinno zostać uznane. Alcacer w momencie dośrodkowania Rafinhi znajdował się na pozycji spalonej. Sędzia jednak gola uznał.

Dodajmy, że w pierwszej połowie swoją debiutancką bramkę w barwach Dumy Katalonii zdobył także Lucas Digne.

FC Barcelona wysoko pokonała rywala 7:0 (w pierwszym meczu w Alicante był remis 1:1) i w awansowała do 1/8 finału rozgrywek.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)