Reuters / Andrew Yates

Artur Boruc: Po prostu rzuciłem się w dobrą stronę

Karol Borawski

Artur Boruc w sobtnim meczu z Manchesterem United (1:1) popisał się kilkoma znakomitymi interwencjami, między innymi obronił rzut karny wykonywany przez Zlatana Ibrahimovicia. - Po prostu rzuciłem się w dobrą stronę - przyznał skromnie.

Manchester United prowadził na Old Trafford po golu Marcosa Rojo, a przed przerwą wyrównał Joshua King. AFC Bournemouth musiało sobie radzić w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Andrew Surmana.

W 72. minucie Artur Boruc obronił rzut karny wykonywany przez Zlatana Ibrahimovicia. Polski bramkarz w sobotnim spotkaniu popisał się kilkoma udanymi interwencjami i w powszechnej opinii zasłużył na miano najlepszego zawodnika meczu.

- To niesamowity wynik. Mam nadzieję, że będziemy na nim budować. Potrzebujemy punktów - powiedział Boruc, który w tym tygodniu ogłosił, że kończy reprezentacyjną karierę.

- Rzut karny? Po prostu rzuciłem się w dobrą stronę - przyznał 37-letni bramkarz.

W następnej kolejce Premier League Bournemouth podejmie West Ham United.