Jupiler League: Sensacja w Mouscron

Daniel Rosół

Sensacyjnym rozstrzygnięciem zakończyło się spotkanie w Mouscron, gdzie walczący o utrzymanie Excelsior pokonał wicelidera rozgrywek - FC Brugge. Wpadkę zanotował też aktualny wicemistrz Belgii, Racing Genk, który na własnym boisku został pokonany przez RAEC Mons.

Piłkarze Excelsioru na zwycięstwo czekali od? 11. kolejki! Po raz ostatni ekipa z Mouscron wywalczyła komplet punktów dokładnie 27 października zeszłego roku, gdy na wyjeździe pokonali FCV Dender 3:0. Słaba, a raczej fatalna postawa Les Frontaliers w ostatnich meczach skazywała ich na porażke w domowym pojedynku z FC Brugge. Jednak w sobotę gracze Jacky?ego Mathijssena zawiedli na całej linii przegrywając 0:2 po golach Idira Oualiego i Bastiena Chantry?ego. Tym samym niebiesko-czarni zwiększyli stratę do lidera rozgrywek - obecnie Standard Liege ma już cztery punkty przewagi nad goniącym go rywalem.

Wpadkę zanotował także Racing Genk. Wicemistrzowie Belgii przegrali na własnym boisku z walczącym o utrzymanie RAEC Mons 1:2. Słabym punktem gospodarzy była w sobotę koncentracja, bo rywale zdobywali bramki na początku pierwszej i drugiej połowy meczu.

Wysoką porażka FCV Dender zakończyło się spotkanie dwóch beniaminków, w którym lepszy okazał się KV Mechelen. W szeregach gospodarzy 90-minutowy występ zanotował Marcin Żewłakow, który wciąż w barwach nowej drużyny nie może w spotkaniu ligowym wpisać się na listę strzelców.