Sensacja w II lidze! Klęska murowanego faworyta!

Na ten wieczór fani zespołu z Konwiktorskiej czekali długo. Poloniści w piątkowym meczu II ligi zaprezentowali świetną formę i aż 4:1 zwyciężyli z aspirującym do awansu Radomiakiem Radom.

Tak świetnie dysponowanych Czarnych Koszul dawno nie widzieliśmy. Gospodarze już od początku spotkania narzucili gościom swoje warunki. Podopieczni Wojciecha Szymanka grali z werwą, co rusz gościli pod polem karnym. W ich poczynaniach było widać wielką determinację w walce o jakże cenne zwycięstwo, konieczne aby myśleć o pozostaniu w III lidze. Piłkarze gospodarzy w piątek kontrolowali grę w środku pola. Może, paradoksalnie, wskutek absencji podstawowych pomocników warszawskiej drużyny: Donatasa Nakrosiusa i Piotra Ćwika. Od pierwszych minut występował Michał Oświęcimka, który pokazał te cechy, której Polonii w ostatnich meczach brakowało - ambicję, przebojowość, walkę.

To, że dwie bramki w pierwszej połowie padły po rzutach karnych egzekwowanych przez Bartosza Wiśniewskiego, nie umniejsza Polonii. Choć druga jedenastka była kontrowersyjna - faul na Kosiorowskim niewątpliwie miał miejsce, aczkolwiek możliwe, że jeszcze przed linią pola karnego.  Sytuacji nie zmienił kontaktowy gol Radomiaka - goście przez całą drugą połowę grali bez ukaranego za czerwoną kartkę Dariusza Brągiela. W dziesięciu zawodników nie wytrzymali tempa narzuconego przez polonistów.

Zaś Radomiak rozczarował. Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że są murowanym kandydatem do awansu do Nice I ligi, a w piątek byli tylko tłem dla walczącej o utrzymanie Polonii. Zwycięstwo nad wyżej notowanym rywalem jest niezwykle ważne dla zespołu z Warszawy, wciąż znajdującego się w strefie spadkowej. Prezes klubu Jerzy Engel ma dzięki temu powody do zadowolenia, choć podczas meczu musiał przełknąć gorzką pigułkę za sprawą kibiców, którzy z wyraźną dezaprobatą odnieśli się do jego ostatnich poczynań.

Polonia Warszawa - Radomiak Radom 4:1 (2:0)

1:0 - Bartosz Wiśniewski (k) '17
2:0 - Bartosz Wiśniewski (k) '45+1
2:1 - Szymon Stanisławski '57
3:1 - Marcin Kluska '64
4:1 - Krystian Pieczara '85

przeżycie, tworzymy nową historię KSW

Polonia Warszawa: Dominik Pusek - Marcin Bochenek, Bazyli Kokot, Rafał Zembrowski, Grzegorz Wojdyga - Mariusz Marczak (84' Mariusz Wierzbowski), Piotr Kosiorowski, Michał Oświęcimka, Cezary Sauczek (58' Marcin Kluska) - Daniel Gołębiewski (64' Krystian Pieczara), Bartosz Wiśniewski (72' Michał Zapaśnik)

Radomiak Radom: Piotr Banasiak - Mateusz Spychała (87' Rafał Stróżka), Michał Grudniewski, Piotr Gurzęda, Dariusz Brągiel - Paweł Tarnowski, Kamil Kościelny, Dawid Kwiek, Matthieu Bemba (57' Simon Dominguez), Maciej Filipowicz (53' Maciej Wojczuk) - Szymon Stanisławski (73' Mateusz Stąporski)

Żółte kartki: Oświęcimka (Polonia) oraz Brągiel, Grudniewski (Radomiak)

Czerwona kartka: Brągiel (Radomiak, za dwie żółte)