PAP / Na zdjęciu: Piotr Nowak

Piłkarze Lechii poobijani po ostatnim meczu. Będzie przełamanie na wyjeździe?

Michał Gałęzewski

Lechia Gdańsk po raz ostatni zwyciężyła na wyjeździe 15 października. Od tego czasu drużyna Piotra Nowaka pięciokrotnie przegrała i zanotowała trzy remisy na obcych stadionach. W sobotę zespół znad morza zagra o przełamanie w Krakowie.

Lechia Gdańsk do starcia z Wisłą Kraków może nie przystąpić w optymalnym składzie. - Mamy kilku piłkarzy, którzy odczuwają skutki ostatniego meczu. To między innymi Milos Krasić i Rafał Wolski. Zobaczymy jak będą wyglądać. Milos nie uczestniczył w ostatnim treningu i ja chcę mieć piłkarzy gotowych na sto procent. Jesteśmy w bardzo ważnej fazie rozgrywek i piłkarze muszą być w pełni gotowi. Poza nimi, kadra jest zdrowa i piłkarze są gotowi do meczu. Wybierzemy osiemnastkę gotową do obciążeń, jakie będą w meczu w Krakowie - powiedział Piotr Nowak, trener Lechii.

W ostatnim czasie wysoką formę prezentuje Lukas Haraslin, który może na dłużej zagościć w pierwszym składzie gdańskiego klubu. - Zdajemy sobie sprawę z tego, że po raz pierwszy od dwóch lat spędził na boisku 90 minut . Wcześniej grał w końcówkach lub przez 50-60 minut, bo te obciążenia były duże. Z Bruk-Bet Termaliką spisał się bardzo dobrze, szczególnie w drugiej połowie. Miał pomoc w postaci Flavio Paixao i to dla nas opcja. Paweł Stolarski też potrafi pokazać się z dobrej strony i jest dla nas opcją. Musimy wybrać najlepsze warianty na każdy mecz - przekazał Nowak.

Wisła Kraków plasuje się obecnie na 5. pozycji w tabeli. - Wisła wiele razy pokazywała, że nie traci bramek. Krakowianie mają też piłkarzy ofensywnych robiących różnicę, skrzydłowi są bardzo mobilni, włączają się obrońcy. Chcemy nie tylko poprawić naszą grę, ale i mieć na względzie jakie mocne są strony przeciwnika - zauważył trener.

Ostatnie spotkanie w Krakowie było dla Lechii bardzo trudne. - Nadziewaliśmy się na kontry. Pierwsza bramka była konsekwencją gry defensywnej, później był rzut karny. Powinniśmy wykorzystywać nasze sytuacje, jednak teraz to zupełnie inny charakter rozgrywek, poziom i podejście. To czas, w którym decyduje się nasza przyszłość - mam tu na myśli kontrakty, czy zainteresowanie zagranicznych klubów. Miejsca premiowane awansem do europejskich pucharów i nie skreślam nikogo, kto jest obecnie w pierwszej ósemce - podsumował Piotr Nowak.

FC Barcelona walczy o tytuł mistrza! W tę sobotę musi zdobyć komplet punktów w meczu z Villarreal CF. Zobacz to NA ŻYWO w Eleven Sports o 18:25 na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Multimedia, Toya, INEA czy Netia.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.