WP SportoweFakty / Roksana Bibiela

Nice I liga: cztery gole Górnika Zabrze w 22 minuty

Łukasz Witczyk

W spotkaniu 30. kolejki Nice I ligi Stomil Olsztyn przegrał z Górnikiem Zabrze 2:4. Olsztynianie po pierwszej połowie prowadzili 2:0, ale w drugiej połowie spisali się katastrofalnie.

Stomil Olsztyn dobrze spisał się w pierwszej połowie tego spotkania. Olsztynianie mieli przewagę, którą udokumentowali zdobyciem dwóch goli. W 12. minucie po dośrodkowaniu ze skrzydła głową strzelił Jarosław Ratajczak. Uderzenie było na tyle precyzyjne, że Tomasz Loska nie zdołał obronić tego uderzenia.

Gospodarze w 20. minucie podwyższyli prowadzenie. Na indywidualną akcje zdecydował się Tsubasa Nishi. Japończyk pokazał swoje wysokie umiejętności, ograł obrońców Górnika i pokonał Loskę. Stomil na przerwę schodził w bardzo dobrych nastrojach, a zabrzan czekała trudna rozmowa ze szkoleniowcem.

Słowa wypowiedziane przez Marcina Brosza podziałały na zabrzan mobilizująco. Górnik w niczym nie przypominał drużyny, która słabo spisywała się w pierwszej połowie. Ślązacy ruszyli do ataków i za wszelką cenę starali się doprowadzić do zmiany rezultatu. W 68. minucie sygnał do ataku dał Rafał Kurzawa, który popisał się znakomitym strzałem z dystansu. Michał Leszczyński nie miał szans na skuteczną interwencję.

Chwilę później był już remis. Tym razem sposób na pokonanie bramkarza rywali znalazł Igor Angulo. Hiszpan w 79. minucie wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W końcówce Stomil odkrył się, a Górnik nastawił na kontrataki. Już w doliczonym czasie gry śląski zespół zdobył czwartą bramkę. Swojego pierwszego w karierze gola dla Górnika strzelił Szymon Żurkowski.

Stomil Olsztyn - Górnik Zabrze 2:4 (2:0)
1:0 - Jarosław Ratajczak 12'
2:0 - Tsubasa Nishi 20'
2:1 - Rafał Kurzawa 68'
2:2 - Igor Angulo 71'
2:3 - Igor Angulo 79'
2:4 - Szymon Żurkowski 90'

Stomil Olsztyn: Leszczyński - Ziemann, Klepczarek, Wełnicki, Ratajczak, Nishi, Jegliński, Piotrowski, Lech (78. Wojowski), Kun, Szewczyk (75. Żwir).

Górnik Zabrze: Loska - Kopacz, Wolniewicz, Kurzawa, Olszewski, Garcia-Osorio, Angulo (86. Karwot), Arcon (58. Ledecky), Matuszek, Wolsztyński (72. Nowak), Żurkowski.

Żółta kartka: Klepczarek (Stomil)

Sędzia: Mateusz Złotnicki

W ten weekend walczący o mistrzostwo Hiszpanii Real Madryt rozegra trudny mecz z Sevilla FC. Zobacz hit LaLiga Santander 14 maja o 19:55 w Eleven Sports na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Multimedia, Toya, INEA czy Netia.