PAP / Bartłomiej Zborowski

Koniec niesamowitej serii Legii Warszawa. Mistrz Polski był krok od rekordu wszech czasów

Maciej Kmita

Legii Warszawa nie udało się ustanowić nowego rekordu wszech czasów Lotto Ekstraklasy pod względem wyjazdowych zwycięstw z rzędu. Mistrzowie Polski wygrali 10 ostatnich spotkań w roli gościa, ale w niedzielę ich seria została przerwana.

Ligowy rekord wszech czasów pod względem kolejnych zwycięstw na wyjeździe ustanowiła w sezonie 1998/1999 prowadzona przez Franciszka Smudę Wisła Kraków, a w trakcie kampanii 2012/2013 wyrównał go grający pod wodzą Mariusza Rumaka Lech Poznań, Co ciekawe, passa Kolejorza dobiegła końca podczas wizyty przy Łazienkowskiej 3.

Pokonując 7 maja Pogoń Szczecin (2:0), Legia wyrównała te osiągnięcia Wisły i Lecha, ale w niedzielę zmarnowała szansę na ustanowienie nowego rekordu wszech czasów pod tym względem. Świetna passa mistrza Polski została przerwana w meczu na szczycie Lotto Ekstraklasy z Jagiellonią Białystok (0:0).

Rekordowa serii Legii trwała od 28 października minionego roku, gdy warszawianie pokonali Koronę w Kielcach (4:2). W trakcie tej passy zespół Jacka Magiery pobił o trzy wyjazdowe zwycięstwa klubowy rekord, który na przełomie sezonów 2013/2014 i 2014/2015 ustanowiła ekipa Henninga Berga.