PAP / Jacek Bednarczyk / Mecz Cracovia - Górnik Zabrze

"Super Piątek"! Zobacz tabelę Lotto Ekstraklasy po szalonych meczach

Maciej Kmita

To było mocne otwarcie 13. kolejki Lotto Ekstraklasy! Faworyci piątkowych spotkań stracili punkty, choć byli na prowadzeniu niemal do ostatniego gwizdka. Z potknięć Górnika Zabrze i Zagłębia Lubin może w sobotę skorzystać Lech Poznań.

Na inaugurację 13. serii spotkań Zagłębie Lubin zremisowało przed własną publicznością z Piastem Gliwice (2:2), choć najpierw prowadziło 1:0, a potem 2:1. Zespół Piotra Stokowca wypuścił zwycięstwo z rąk dosłownie w ostatniej chwili, tracąc gola na 2:2 w pierwszej minucie doliczonego czasu gry drugiej połowy.

Mimo remisu Zagłębie i tak na dwie godziny zostało samodzielnym liderem Lotto Ekstraklasy, odskakując na jeden punkt od Górnika Zabrze i Lecha Poznań. Zabrzanie, którzy wybiegli na boisko o godz. 20:30, nie wykorzystali jednak wpadki lubinian i sami zremisowali na swoim stadionie z Koroną Kielce 3:3, choć do przerwy prowadzili 3:1. Zwycięstwo w 84. minucie gospodarzom odebrał Jacek Kiełb.

Potknięcia Górnika i Zagłębia może w sobotę wykorzystać Lech, który zagra na wyjeździe z Lechią Gdańsk. W razie zwycięstwa Kolejorz zostanie samodzielnym liderem Lotto Ekstraklasy z dwupunktową przewagą nad wiceliderami.