Oficjalnie: nowy kontrakt obrońcy Lecha Poznań

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / lechpoznan.pl / Przemysław Szyszka
Materiały prasowe / lechpoznan.pl / Przemysław Szyszka
zdjęcie autora artykułu

Bartosz Salamon pozostanie w Lechu Poznań. Reprezentacyjny obrońca właśnie podpisał nową umowę z klubem ze stolicy Wielkopolski.

W tym artykule dowiesz się o:

Na mocy ogłoszonego w środę porozumienia 33-latek będzie przywdziewał barwy "Kolejorza" do połowy 2026 roku (z opcją przedłużenia współpracy o następne 12 miesięcy).

- Po dwóch udanych sezonach, kiedy zdobyliśmy mistrzostwo Polski na stulecie oraz byliśmy w ćwierćfinale Ligi Konferencji Europy, musieliśmy przełknąć gorzką pigułkę. Zakończyliśmy nieudany sezon, w którym nie wypełniliśmy celów. To sprawia, że potrzebne są oczywiście zmiany. Nie tylko w sztabie szkoleniowym, ale także w drużynie. Odchodzą od nas piłkarze, ale też chcemy zatrzymać naszych liderów, a jednym z nich jest Bartek Salamon. Stąd przedłużenie z nim kontraktu - powiedział dyrektor sportowy Lecha, Tomasz Rząsa.

- Ten sezon nie zakończył się dla nas dobrze, więc ja osobiście mam jeszcze większą motywację, żeby od nowego sezonu pomóc drużynie w tym, żeby wrócić na właściwe tory - stwierdził Bartosz Salamon.

33-latek zaczynał przygodę z futbolem w Concordii Murowana Goślina, z której przeniósł się niegdyś do "Kolejorza", ale już w wieku 16 lat wyjechał do Włoch. Tam spędził ponad dekadę. Na Bułgarską powrócił w przerwie zimowej edycji 2020/2021.

W minionych rozgrywkach Salamon wystąpił w 16 spotkaniach i zaliczył jedną asystę.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: jak się żegnać, to z przytupem. Klopp nieźle zaszalał!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty