Getty Images / Paolo Rattini / Na zdjęciu: Karol Linetty

Duży pech Karola Linettego. Reprezentant Polski nie zagra do połowy grudnia

Maciej Kmita

Kontuzja mięśnia dwugłowego uda, której nabawił się Karol Linetty, jest na tyle poważna, że reprezentant Polski będzie wyłączony z treningów co najmniej do połowy grudnia.

Karol Linetty urazu doznał w tygodniu poprzedzającym mecz 14. kolejki Serie A z Bologną (25.11) i z jego powodu opuścił też spotkanie Pucharu Włoch z Pescarą Calcio (28.11).

22-latek może mówić o sporym pechu, bo na boisko ma wrócić dopiero w połowie grudnia, a to oznacza, że na pewno zabraknie go też w meczach ligowych z Lazio Rzym, Cagliari Calcio i Sassuolo oraz spotkaniu Pucharu Włoch z Fiorentiną. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, ma być do dyspozycji trenera Marco Giampaolo na prestiżowy pojedynek z Napoli (23.12).

Co ciekawe, to pierwsza spowodowana kontuzją przerwa Linettego w grze, odkąd jest związany z Sampdorią, czyli od początku sezonu 2016/2017. Po raz ostatni pauzował z powodu urazu jeszcze jako zawodnik Lecha Poznań - na przełomie marca i kwietnia poprzedniego roku z gry wykluczyło go pęknięcie żebra.

Linetty jest podstawowym zawodnikiem Sampdorii. Do czasu odniesienia kontuzji wystąpił w 12 z 13 ligowych spotkań i strzelił w tych meczach trzy gole.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)