Reuters / Stringer / Na zdjęciu: Paulo Dybala (z lewej) cieszy się razem z kolegami z drużyny

Serie A: Paulo Dybala dał zwycięstwo Juventusowi

Juventus wygrał 3:1 z Hellasem Werona na zakończenie 19. kolejki Serie A. Dwa decydujące gole strzelił Paulo Dybala. Wojciech Szczęsny przepuścił do bramki jedyne celne uderzenie beniaminka.

W jedenastce Juventusu pojawiła się ofensywna trójka, której w poprzednim sezonie obawiano się nie tylko we Włoszech. Do Mario Mandzukicia i Gonzalo Higuaina dołączył Paulo Dybala. Drużyna Massimiliano Allegriego radziła sobie bez Miralema Pjanicia, którego w centrum boiska zastąpił Rodrigo Betancur. Czuć było w tej strefie również nieobecność Claudio Marchisio.

Przewaga Juventusu została szybko udokumentowana golem. W 6. minucie Higuain wpadł w pole karne beniaminka i huknął w słupek. Kibice odetchnęli z ulgą tylko na sekundę, ponieważ w tym czasie nadbiegł Blaise Matuidi i dobił futbolówkę do siatki. Higuain był prawie tak samo blisko trafienia w 19. minucie, kiedy z rzutu wolnego uderzył w boczną siatkę. Po tej próbie ataki Juventusu straciły na sile.

Kibice w Weronie mieli świeżo w pamięci zwycięstwo 3:0 Hellasu z Milanem. Początek spotkania z Juventusem sprowadził ich na ziemię. Poderwali się w 29. minucie. Daniele Verde przedarł się środkiem pola i huknął z dystansu nieznacznie obok bramki Wojciecha Szczęsnego. Dla Polaka to było ostrzeżenie, żeby w drugiej połowie uważać na przedostatni klub w tabeli, nawet jeżeli przez 45 minut nie oddał celnego strzału.

W przerwie Juventus zmienił ustawienie na 4-2-3-1. Allegri wprowadził Federico Bernardeschiego za Betancura. Stara Dama szukała drugiego gola, tymczasem straciła pierwszego. W 59. minucie Martin Caceres wymanewrował przed polem karnym Samiego Khedirę i pokonał Szczęsnego potężnym i precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego. Było wiadomo, że reprezentant Polski nie zachowa czystego konta po raz ósmy w sezonie.

Turyńczykom zostały dwa kwadranse na odzyskanie prowadzenia. Wystarczył jeden. W 72. minucie Dybala uderzył na 2:1 po podaniu Stephana Lichtsteinera. Argentyńczyk miał jesienią problem z regularną grą i skutecznością, ale jego pościg w klasyfikacji strzelców za Mauro Icardim oraz Ciro Immobile odzyskuje rumieńce. Druga bramka Dybali na 3:1 w 77. minucie to jego 14. w sezonie. W rankingu snajperów jest trzeci. Do najlepszego Icardiego traci trzy trafienia.

Drużyna z Turynu jest wiceliderem Serie A. Do prowadzącego SSC Napoli traci punkt na półmetku sezonu.

Hellas Werona - Juventus Turyn 1:3 (0:1)
0:1 - Blaise Matuidi 6'
1:1 - Martin Caceres 59'
1:2 - Paulo Dybala 72'
1:3 - Paulo Dybala 77'

Hellas: Nicolas - Alex Ferrari, Antonio Caracciolo, Thomas Heurtaux, Martin Caceres (78' Giampaolo Pazzini) - Romulo, Bruno Zuculini, Marcel Buechel, Daniele Verde - Daniel Bessa (88' Simone Calvano) - Moise Kean (82' Franco Zuculini)

Juventus: Wojciech Szczęsny - Stephan Lichtsteiner (74' Andrea Barzagli), Medhi Benatia, Giorgio Chiellini, Alex Sandro - Sami Khedira, Rodrigo Bentancur (46' Federico Bernardeschi), Blaise Matuidi - Mario Mandzukić (84' Claudio Marchisio), Gonzalo Higuain, Paulo Dybala

Żółte kartki: Caceres, Romulo (Hellas)