Getty Images / Alex Caparros / Na zdjęciu: piłkarze FC Barcelona

Puchar Króla: pełna dominacja i skromna wygrana Barcelony. Awans wciąż niepewny

Igor Kubiak

FC Barcelona wygrała w pierwszym półfinałowym meczu Pucharu Króla z Valencią 1:0. Gospodarze mieli olbrzymią przewagę, ale stworzyli niewiele groźnych okazji. Kwestia awansu do finału wciąż pozostaje otwarta.

FC Barcelona od pierwszych minut ruszyła do zdecydowanych ataków. Piłkarze Ernesto Valverde praktycznie nie opuszczali połowy Valencii, a po stracie piłki błyskawicznie ją odbierali. Przez dłuższy czas gospodarze mieli ponad 80-procentowe posiadanie futbolówki. Problem w tym, że pierwszy celny strzał oddali dopiero po godzinie gry!

Chwilę później było już jednak 1:0. Lionel Messi z rywalami na plecach obrócił się w polu karnym i z końcowej linii dograł do zupełnie niepilnowanego Luisa Suareza. Urugwajczyk wykorzystał kapitalną asystę Argentyńczyka i po strzale z główki trafił do siatki.

Messi był zdecydowanie najaktywniejszym graczem Barcelony. Przeprowadził jeszcze kilka groźnych rajdów, ale mecz skończył z 9 strzałami i... asystą. Valencia skupiała się jedynie na defensywie. Skromna porażka mogła nawet ucieszyć popularne "Nietoperze", które w przyszły czwartek, w ramach rewanżu, przyjmą Barcelonę na Estadio Mestalla.