Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Fragment meczu

Ligue 1: Olympique rozbił outsidera, ostre strzelanie w Marsylii

Szymon Mierzyński

Niesamowite widowisko na Stade Velodrome! Na inaugurację 24. kolejki Ligue 1 Olympique Marsylia pokonał zamykające tabelę FC Metz 6:3.

Gospodarze już po dziewięciu minutach prowadzili 2:0 i niespodzianka nie wchodziła w rachubę. Na brak emocji nie można było jednak narzekać, bo gdy wynik się rozstrzygnął, oba zespoły postawiły na radosny futbol i poszły na totalną wymianę ciosów. W efekcie zobaczyliśmy aż dziewięć bramek.

Hat-trick zaliczył w piątek Florian Thauvin, a to nie wszystko, bo 25-latek asystował jeszcze przy golu Valere'a Germaina na początku drugiej połowy.

Olympique zwyciężył bardzo pewnie i awansował na 2. miejsce w tabeli Ligue 1. Do liderującego Paris Saint-Germain marsylczycy tracą 8 pkt.

Olympique Marsylia - FC Metz 6:3 (3:0)
1:0 - Morgan Sanson 6'
2:0 - Florian Thauvin 9'
3:0 - Florian Thauvin 45'
4:0 - Velere Germain 49'
5:0 - Florian Thauvin 56'
5:1 - Florent Mollet 74'
6:1 - Konstantinos Mitroglou 76'