Mówią na niego "Egzekutor". Człowiek Łukaszenki został prezesem klubu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Pool / Pool / Na zdjęciu: Alaksandr Łukaszenka
Getty Images / Pool / Pool / Na zdjęciu: Alaksandr Łukaszenka
zdjęcie autora artykułu

Sierhiej Łuszczyk, prawa dłoń Aleksandra Łukaszenki, otrzymał nową posadę. "Egzekutor", bo tak nazwali go dziennikarze "Tribuny", został prezesem klubu FK Mińsk.

W tym artykule dowiesz się o:

Objęcie stanowiska prezesa w piłkarskim klubie jest niemałym zaskoczeniem. Sierhiej Łuszczyk ma już za sobą pracę w klubie sportowym. W przeszłości był związany z hokejową drużyną Yunost Mińsk, gdzie pełnił funkcję zastępcy szefa ds. administracyjno-ekonomicznych.

Portal "Tribuna" informuje, że Białorusin był znany z typowych dla siebie metod działania. Teraz także w piłkarskim FK Mińsk ma wprowadzić rządy twardej ręki. Oprócz działalności sportowej, Łuszczyk działał na rzecz Aleksandra Łukaszenki.

W 2010 roku, gdy wspomniany dyktator ponownie wygrał wybory prezydenckie, tłum ludzi wyszedł na ulice w ramach protestu. Łuszczyk pomagał wtedy tłumić wzburzonych Białorusinów. Użył do tego brutalnych sił specjalnych - jednostki Oddziału Mobilnego Specjalnego Przeznaczenia.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: z piłką robią cuda. To po prostu trzeba zobaczyć

Oprócz tego Łuszczyk brał udział w procesie wysłanego do kolonii karnej opozycjonisty Mikałaja Statkiewicza. To jeden z liderów białoruskiej opozycji demokratycznej wobec reżimu Aleksandra Łukaszenki i popularny białoruski polityk.

Teraz przed Łuszczykiem nowe zadania. Jego celem ma być wyprowadzenie FK Mińsk na prostą. Klub zmagał się z problemami finansowymi i zajmuje przedostatnie miejsce (przed Szachcior Soligorsk ukaranym punktami ujemnymi za korupcję) w tabeli białoruskiej ligi.

Kłopoty finansowe zostały zażegnane jeszcze przed przyjściem do klubu Łuszczyka. Trzy grosze dorzucił Aleksander Łukaszenka, który załatwił klubowi niemałych sponsorów. Współpraca ta będzie kontynuowana także w przyszłości.

Zobacz także: Trudny wieczór reprezentanta Polski. Widać to po ocenach Dramatyczne sceny w europejskich pucharach. Z tego powodu opóźniono mecz

Źródło artykułu: WP SportoweFakty