WP SportoweFakty / Paweł Berek / Piłka nożna

II liga: remis w meczu rewelacji rundy wiosennej

Gryf Wejherowo zremisował 1:1 z Rozwojem Katowice na zakończenie 28. kolejki II ligi. Przyjezdni odrobili gola straty do przeciwnika w drugiej połowie.

Trzynasta drużyna w tabeli podjęła będący lokatę wyżej Rozwój Katowice. Trudno byłoby zareklamować mecz takim hasłem. Zupełnie inaczej wygląda jednak sytuacja w tabelce rundy wiosennej, gdzie Gryf Wejherowo jest liderem, a katowiczanie zdobyli zaledwie punkt mniej od niego. Oba kluby spisują się wyśmienicie po zimowych przygotowaniach.

W meczu rewelacji rundy wiosennej padł remis. Po pierwszej połowie bliżej zwycięstwa był Gryf, którego w 27. minucie wyprowadził na prowadzenie Piotr Okuniewicz po dośrodkowaniu Michała Ciarkowskiego. Najlepsze szanse na powiększenie przewagi gospodarzy miał Paweł Wojowski. Dynamiczny pomocnik raz spudłował, a w drugim przypadku nadział się na interwencję bramkarza Rozwoju.

Podrażnieni przez przeciwnika katowiczanie doprowadzili do remisu w 61. minucie. Tomasz Wróbel wykorzystał ze stoickim spokojem rzut karny. Faulował Przemysław Kamiński rozpędzonego Marcina Kowalskiego. Doświadczony pomocnik zdobył trzeciego gola po powrocie do Rozwoju z Rakowa Częstochowa. Trafienie Wróbla było na wagę punktu. Mógł go jeszcze odebrać gościom Michał Ciarkowski, gdyby tylko w 72. minucie zachował się lepiej po podaniu Pawła Czychowskiego.

Po remisie Rozwój pozostał przed Gryfem w tabeli, a wejherowianie nadal rządzą pod względem wyników w rundzie wiosennej. Oba kluby wykonały też kroczek w kierunku utrzymania na szczeblu centralnym.

Gryf Wejherowo - Rozwój Katowice 1:1 (1:0)
1:0 - Piotr Okuniewicz 27'
1:1 - Tomasz Wóbel (k.) 61'

Gryf: Dawid Leleń - Paweł Brzuzy (86' Rafał Maciejewski), Przemysław Kamiński, Krzysztof Wicki, Jan Sobociński - Łukasz Nadolski - Paweł Wojowski (83' Maciej Koziara), Mateusz Goerke, Piotr Kołc, Michał Ciarkowski - Piotr Okuniewicz (68' Paweł Czychowski)

Rozwój: Bartosz Golik – Przemysław Mońka, Michał Szeliga, Seweryn Gancarczyk, Michał Czekaj, Kamil Łączek - Kacper Tabiś (81' Daniel Kaletka), Tomasz Wróbel, Michał Płonka (90' Piotr Barwiński), Marcin Kowalski (85' Rafał Kuliński) - Adam Żak (90' Daniel Kamiński)

Żółte kartki: Nadolski (Gryf) oraz Gancarczyk, Żak, Czekaj, Łączek, Kaletka (Rozwój)

Sędzia: Marcin Szrek (Kielce)

Tabela Terminarz

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!