PAP/EPA / PETER POWELL / Na zdjęciu: Naby Keita (z lewej) i Marc Albrighton (z prawej)

Premier League: Liverpool FC zgubił dwa punkty!

Michał Piegza

Niespodzianka na Anfield Road. Liverpool po remisie 1:1 z Leicester City tylko częściowo wykorzystał porażkę Manchesteru City. Lider Premier League zamiast na siedem, na pięć punktów uciekł wiceliderowi.

Po wtorkowym potknięciu Manchesteru City, Liverpool miał szansę powiększyć przewagę nad wiceliderem Premier League. Gospodarze na mecz z Leicester City wyszli pewni swego i już w 3. minucie objęli prowadzenie. Po szybkim rozegraniu akcji, piłkę w polu karnym otrzymał Sadio Mane, który mocnym płaskim strzałem wyprowadził lidera na prowadzenie.

Wydawało się, że gospodarze pójdą za ciosem. W 7. minucie na 2:0 powinien podwyższyć Mane, ale po dograniu z rzutu rożnego głową uderzył niecelnie.

Leicester pierwszą dobrą okazję stworzył sobie w 25. minucie. Po błędzie gospodarzy w rozegraniu piłki, przejęli ją rywale. Po dograniu z prawej strony z pięciu metrów przestrzelił James Maddison. Lisom do remisu udało się doprowadzić w drugiej minucie doliczonego czasu. Wówczas w zamieszaniu po rzucie wolnym piłkę w pole karne wstrzelił Ben Chilwell, a Harry Maguire uderzeniem z kilku metrów trafił do bramki tuż przy słupku.

Po zmianie stron Liverpool nie potrafił stworzyć sobie okazji bramkowych. Korzystniej na boisku prezentowali się goście. W 52. minucie gospodarzy uratował Alisson broniąc strzał z dwóch metrów. Pięć minut później w polu karnym Leicester został podcięty Naby Keita, arbiter nie podyktował ewidentnej "jedenastki". Lider Premier League szansę na gola miał dopiero w 74. minucie. Strzał Roberto Firmino obronił Kasper Schmeichel. Chwilę później głową niecelnie uderzył Joel Matip

Gospodarze do końca meczu nie potrafili złamać defensywy gości i zamiast na kolejne trzy punkty uciekli Manchesterowi City zaledwie o punkt. Obecnie wybrańcy Juergena Kloppa mają nad wiceliderem pięć punktów przewagi. Potknięcia drużyn wykorzystał Tottenham, który do Liverpoolu traci siedem "oczek".

Liverpool FC - Leicester City 1:1 (1:1)