Newspix / Grzegorz Radtke / Na zdjęciu: piłkarze ŁKS-u Łódź

Fortuna I Liga: Radość piłkarzy ŁKS Łódź. "Mokra" konferencja pomeczowa (wideo)

Krzysztof Sędzicki

Zwycięstwo 2:0 nad GKS-em w Jastrzębiu pozwoliło piłkarzom Łódzkiego Klubu Sportowego zapewnić awans do Lotto Ekstraklasy. Ci postanowili oblać trenera Kazimierza Moskala wodą podczas pomeczowej konferencji prasowej.

Łodzianie zwyciężyli po dwóch bramkach Łukasza Sekulskiego w 29. i 45. minucie. Ta wygrana sprawiła, że na dwie kolejki przed końcem rozgrywek Fortuna I ligi ełkaesiacy, którzy rozpoczynali sezon jako beniaminek na drugim poziomie rozgrywkowym, mają siedem punktów przewagi nad trzecią Stalą Mielec

Po ostatnim gwizdku już na boisku stadionu w Jastrzębiu-Zdroju zawodnicy rozpoczęli tańce radości. Kilkanaście minut później chóralne śpiewy pojawiły się oczywiście w szatni, a następnie zawodnicy wparowali na pomeczową konferencję prasową, by oblać wodą trenera Kazimierza Moskala.

Przed kilkoma dniami prawo gry w najwyższej klasie rozgrywkowej zapewnił sobie Raków Częstochowa (zobacz jak piłkarze świętowali awans). Dla ŁKS-u Łódź to powrót do Lotto Ekstraklasy po siedmiu latach. Biało-czerwono-biali zaliczyli trzy kolejne awanse przez trzy kolejne sezony.