WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Piotr Stokowiec

Superpuchar Polski. Piotr Stokowiec: Wygrać na boisku mistrza Polski nie jest łatwo

Michał Fabian

Lechia Gdańsk sięgnęła po pierwsze trofeum w nowym sezonie. W meczu o Superpuchar zdobywca Pucharu Polski pokonał mistrza Polski Piasta Gliwice 3:1. Bohaterem spotkania był Lukas Haraslin, który może wkrótce opuścić gdańską drużynę.

W Gliwicach Lechia Gdańsk była wyjątkowo bezwzględna. Gdy tylko stworzyła sobie dogodną sytuację, od razu padał gol. W pierwszej połowie trafiali Lukas Haraslin i Jarosław Kubicki, zaś na początku drugiej odsłony na 3:0 podwyższył Haraslin.

- O to chodzi. To jest miara skuteczności - cieszył się trener Lechii Gdańsk Piotr Stokowiec. - W pierwszej połowie dominowaliśmy, mieliśmy wszystko pod kontrolą, dobrze budowaliśmy grę - mówił w Polsacie Sport.

Po golu strzelonym przez Patryka Sokołowskiego Piast Gliwice złapał wiatr w żagle. Stokowiec przyznał, że jego ekipa na moment straciła kontrolę nad meczem. - Bramka dla Piasta napędziła nam strachu, zostawialiśmy zbyt dużo swobody. Piast wpuścił do gry zawodników świeżych, z podstawowego składu. Można dywagować, czy mieliśmy słabsze 20 minut, czy całą drugą połowę. Generalnie jednak jestem zadowolony. Wygrać na boisku mistrza Polski nie jest łatwo - dodał trener Lechii Gdańsk.

Postacią numer jeden był Haraslin, który latem miał wyjątkowo krótką przerwę. Gdy lechiści zaczynali przygotowania do sezonu, Słowak był jeszcze na zgrupowaniu swojej reprezentacji (więcej TUTAJ>>). W Gliwicach zagrał jednak doskonale.

Niewykluczone, że to jedna z ostatnich okazji, by obejrzeć go w koszulce Lechii. Stokowiec przyznał, że liczy się z odejściem 23-letniego pomocnika.

- Patrzymy na to, kiedy zamyka się okienko transferowe, ale takie jest życie. Na pewno on chce (odejść do lepszego klubu - przyp. red.) i na pewno nikt nie będzie go zatrzymywał. To jest normalna rzecz, chłopak jest młody, ambitny, chce grać w najlepszych klubach europejskich. Dla nas to też satysfakcja, jeśli zawodnik odchodzi i gra na dobrym poziomie. Ale na razie tematu odejścia nie ma, nie ma żadnych konkretów - dodał Stokowiec.

19 lipca Lechia Gdańsk rozpocznie rozgrywki w PKO Ekstraklasie. W pierwszej kolejce zagra na wyjeździe z beniaminkiem ŁKS-em Łódź.