PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Bundesliga. Bayern - Hertha. Robert Lewandowski - król inauguracji. Ustanowił rekord ligi!

Dawid Borek

Robert Lewandowski ma patent na inauguracyjne mecze Bundesligi. W otwierającym nowy sezon spotkaniu Bayern Monachium - Hertha Berlin strzelił bramkę, podtrzymując niesamowitą serię.

Napastnika Bayernu Monachium i reprezentacji Polski śmiało możemy nazywać królem inauguracji. Począwszy od sezonu 2015/16 Robert Lewandowski zawsze strzela przynajmniej jednego gola w pierwszej kolejce.

We wspomnianym sezonie 2015/16 Polak strzeli bramkę i zanotował asystę w meczu z Hamburger SV. Rok później zaaplikował trzy gole Werderowi Brema, natomiast w kolejnych dwóch sezonach na inaugurację trafiał do bramek Bayeru 04 Leverkusen i TSG 1899 Hoffenheim.

W piątkowy wieczór, w konfrontacji Bayernu Monachium z Herthą Berlin, niesamowita seria została podtrzymana - Robert Lewandowski ponownie strzelił bramkę w otwierającym sezon Bundesligi spotkaniu.

Uczynił to w 24. minucie, gdy po zagraniu Serge'a Gnabry'ego w pole karne Lewandowski wślizgiem pokonał bramkarza rywali, strzelając pierwszego gola w nowych rozgrywkach niemieckiej ekstraklasy.

Do piątku żaden piłkarz w Bundeslidze nie strzelił gola w pięciu inauguracjach z rzędu. Robert Lewandowski zapisał się w historii, zostając rekordzistą w tej klasyfikacji.

Do przerwy Bayern Monachium przegrywa z Herthą Berlin 1:2. Relacja LIVE (tekstowa) na WP SportoweFakty.

Bundesliga. Robert Lewandowski kluczem do sukcesu Bayernu. "Takiego piłkarza Borussia nie ma"

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.