East News / Mick Atkins/ProSports/REX/Shutterstock / Na zdjęciu: Kamil Grosicki

The Championship: Kamil Grosicki strzelił pięknego gola. Porażka Leeds United w meczu na szczycie tabeli

Kamil Grosicki cieszył się z pierwszego trafienia w sezonie. Polak pokonał swoim strzałem Bartosza Białkowskiego w zremisowanym 1:1 meczu Hull City z Millwall FC. Leeds United nie jest już liderem The Championship po porażce 0:1 ze Swansea City.

Drużyny posiadające Polaka w kadrze zmierzyły się w Londynie. Bartosz Białkowski stanął w bramce Millwall FC, a Kamil Grosicki był w podstawowym składzie Hull City. Grosicki pokonał rodaka już w 18. minucie, a strzał do bramki wychowanka Pogoni Szczecin był szybką odpowiedzią na gola z rzutu karnego Jeda Wallace'a. Zrobiło się 1:1, a Grosicki cieszył się z pierwszego trafienia w sezonie. Pięknie wrzucił piłkę za kołnierz Białkowskiego z rzutu wolnego ze znacznej odległości. Wynik nie zmienił się do końca. Gospodarze czekają na zwycięstwo od trzech kolejek, a Hull aż od czterech.

Część drużyn z The Championship była zaangażowana w środku tygodnia w rywalizację w Pucharze Ligi Angielskiej. W sobotę wszystkie powróciły do walki na zapleczu Premier League. Hitem 6. kolejki było spotkanie lidera Leeds United z wiceliderem Swansea City. Starcie na szczycie tabeli nie było tak interesujące jak się zapowiadało. Mateusz Klich grał do 72. minuty. Po zejściu Polaka zapadło rozstrzygnięcie. W 90. minucie Wayne Routledge strzelił gola na 1:0 dla zespołu z Walii i pozbawił Leeds prowadzenia w tabeli.

Obrona Huddersfield Town nie należy do najszczelniejszych w lidze. W każdym meczu w tym sezonie Kamil Grabara i spółka tracą minimum gola. W konfrontacji z Luton Town wyszli na prowadzenie, ale później pozwolili przeciwnikom odwrócić wynik na 2:1.

Piłkarze Brentford FC przystąpili do starcia z Derby County po czterech meczach bez zwycięstwa, mimo to zdaniem bukmacherów byli faworytami. Pasmo niepowodzeń Derby było jeszcze dłuższe. Przewidywania były słuszne. Gospodarze już w 19. minucie prowadzili 2:0, a obrona z Krystianem Bielikiem w składzie nie uniknęła błędów. Drużyna Polaka przegrała to spotkanie 0:3.