Getty Images / Michael Regan / Kibice Napoli eskortowani na Anfield Road na mecz Liverpool FC - SSC Napoli

Liga Mistrzów. Liverpool FC - SSC Napoli. Pięciu kibiców gości aresztowanych

Łukasz Witczyk

Choć na samym meczu LM pomiędzy drużynami Liverpool FC - SSC Napoli było spokojnie na trybunach, to przed spotkaniem policja zatrzymała pięciu kibiców gości.

Angielska policja poinformowała, że przed rozpoczęciem spotkania zatrzymanych zostało pięciu najbardziej krewkich kibiców SSC Napoli. Jak poinformowało BBC, powodem ich aresztowania było naruszenie spokoju na ulicach miasta. Jeden z fanów przepisy złamał przy bramkach wejściowych na stadion Anfield Road.

Mecz pomiędzy drużynami Liverpool FC i SSC Napoli zakończył się remisem 1:1. W 21. minucie goście objęli prowadzenie po trafieniu Driesa Mertensa. W drugiej połowie do wyrównania doprowadził Dejan Lovren. 85 minut dla zespołu z Neapolu rozegrał Piotr Zieliński, a w składzie gości zabrakło kontuzjowanego Arkadiusza Milika.

Po pięciu kolejkach obie drużyny nie mogą być jeszcze pewne awansu do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Wyżej sklasyfikowany jest Liverpool FC, który dotychczas wywalczył 10 punktów. Z kolei zespół z Neapolu zgromadził 9 "oczek". Trzecią lokatę zajmuje Red Bull Salzburg - 7 punktów.

W ostatniej kolejce fazy grupowej LM SSC Napoli zmierzy się u siebie z KRC Genk, a Liverpool FC czeka wyjazdowe starcie w Salzburgu. Oba spotkania odbędą się 10 grudnia.